Christoph Daum'dan A Milli Takım kampına ziyaret

A Milli Takım Almanya futbol
Christoph Daum'dan A Milli Takım kampına ziyaret

Süper Lig'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'u çalıştıran Alman teknik direktör Cristoph Daum, hazırlık maçında bu akşam Almanya ile karşılaşacak olan A Milli Takım'ın kampına ziyarette bulundu.

Türkiye'de daha önce Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'da teknik direktörlük yapan Christoph Daum, hazırlık maçı için Almanya'da bulunan A Milli Takım kampını ziyaret etti.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre bu akşam Almanya ile hazırlık maçında karşılaşacak A Milli Takım'ın Berlin'de kamp yaptığı otele gelen Daum, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ile bir araya geldi.

Daum, Montella'ya milli takım görevinde başarılar dilerken, görüşmenin ardından Alman teknik adama, futbolcuların imzaladığı Türkiye forması hediye edildi.

TFF VE ALMANYA FUTBOL FEDERASYONU HEYETLERİ DOSTLUK YEMEĞİNDE BULUŞTU

Almanya ile oynanacak hazırlık maçı için Berlin'e giden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yetkilileri, maç öncesinde Almanya Futbol Federasyonu (DFB) heyetiyle dostluk yemeğinde bir araya geldi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre Berlin'de düzenlenen yemek organizasyonunda, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yanı sıra başkan vekilleri Yalçın Orhan, Yusuf Günay ve Mustafa Eröğüt, yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop ile genel sekreter Taner Senseven yer aldı.

Almanya Futbol Federasyonunu temsilen başkan Bernd Neuendorf, başkan vekilleri Hans-Joachim Watzke ve Hermann Winkler, denetleme kurulu başkanı Alexander Wehrle ile genel sekreter Heike Ullrich'in katıldığı yemekte, milli takımlarda forma giyen Alman asıllı ve Türk asıllı oyunculara değinildiği belirtildi.

Açıklamada, Almanya'da düzenlenecek EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki hedeflerden ve Türk taraftarların desteğiyle A Milli Futbol Takımı'nın turnuva boyunca kendisini evinde hissedeceği konuşulduğu da ifade edildi.

Kaynak: AA