Beşiktaş sakatlık geçiren 3 oyuncusunun durumu hakkında açıklama yaptı

Beşiktaş Süper Lig Samsunspor
Beşiktaş sakatlık geçiren 3 oyuncusunun durumu hakkında açıklama yaptı

Beşiktaş, sakatlıkları bulunan oyuncularından Jean Onana, Yakup Arda Kılıç ve Milot Rashica'nın son durumları hakkında açıklamada bulundu.

Beşiktaş Kulübü, Sakaryaspor ile oynanan hazırlık maçında sakatlanan Kamerunlu oyuncusu Jean Onana, Yakup Arda Kılıç ve Kosova Milli Takımı'nda sakatlanan Milot Rashica'nın durumları hakkında açıklama yaptı. 

Siyah-beyazlı kulüp; Jean Onana’nın 'uyluk üst adalesinde (iliopsoas) gerilme ve kanama' tespit edildiğini, Yakup Arda Kılıç’ta 'arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama' olduğunu açıkladı. Kosova Milli Takımı antrenmanında sakatlanan Milot Rashica'da ise 'uyluk iç adalesinde (adduktor longus) gerilme ve ödem' tespit edildiği belirtildi. 

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

"Futbol A Takımımızın Sakaryaspor ile oynadığı özel maçta sağ uyluk arka adalesinde ağrı hisseden Jean Onana’nın Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk üst adalesinde (iliopsoas) gerilme ve kanama tespit edilmiştir.

Aynı müsabakada sol uyluk arka adalesinde ağrı hissederek oyuna devam edemeyen futbolcumuz Yakup Arda Kılıç’ın yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama saptanmıştır.

Kosova milli takımının 17 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirdiği antrenmanda sağ uyluk iç adalesinde ağrı hisseden futbolcumuz Milot Rashica’nın uyluk iç adalesinde (adduktor longus) gerilme ve ödem tespit edilmiştir. Futbolcularımızın tedavilerine sağlık ekibimizce başlanmıştır."

SAMSUNSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Beşiktaş, Süper Lig’de Samsunspor ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bu akşam Nevzat Demir Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla devam etti.

Teknik direktör Rıza Çalımbay’ın yönetiminde yapılan antrenman, kondisyon ve taktik çalışmasıydı. Isınma koşuları ve pas çalışmasıyla başlayan idman, yarı sahada oynanan çift kale maçla tamamlandı.

Siyah-beyazlı ekip, Samsunspor maçı hazırlıklarına yarın saat 11.00’de yapacağı antrenmanla devam edecek.

Kaynak: DHA