Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, PFDK'ya sevk edildi

İSTANBUL/AA
PFDK Beşiktaş Hasan Arat Fenerbahçe Galatasaray
Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, PFDK'ya sevk edildi

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklamada, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Kayserispor, Hatayspor, Başakşehir, Samsunspor, Pendikspor, Adana Demirspor ve Alanyaspor'un çeşitli sebeplerle disipline gönderildiği belirtildi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat'ın da hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildiği aktarıldı.

Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz'ın sportmenliğe aykırı hareketi, Beşiktaşlı futbolcu Omar Colley, Samsunsporlu Marius Mouandilmadji ve Fatih Karagümrüklü Federico Ceccherini'nin de kural dışı hareketleri dolayısıyla disipline gönderildiği kaydedildi.

İSMET TAŞDEMİR, ARDA TURAN VE CANER ERKİN DE DİSİPLİNDE

1. Lig'den ise Bodrum FK, Eyüpspor, Sakaryaspor, Çorum FK ve Şanlıurfaspor kulüplerinin PFDK'ya sevk edildiği bildirildi.

Bodrum FK Teknik Direktörü İsmet Taşdemir ile Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan'ın sportmenliğe aykırı hareket, Eyüpspor futbolcusu Caner Erkin'in ise hakaret ve tehdit ile ihraç edilmiş olmasına rağmen akredite alanlara girmesi sebepleriyle disipline gönderildiği belirtildi.