x

Haber Global

Başakşehir: Abdurrahim Albayrak VAR cezasını ödedi

Geçen sezon Fenerbahçe maçı sonrasında Başakşehir maçları konusunda yaptığı açıklamalar nedeniyle dava edilen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın 5000 TL idari para cezası ödediği öğrenildi

10.09.2019 - 14:29

A -

A +

Geçen sezon Galatasaray-Fenerbahçe maçı sonrasında Başakşehir maçlarıyla ilgili yaptığı açıklamal sonucu Başakşehir Kulübü tarafından mahkemeye verilen Abdurrahim Albayrak'ın 5000 TL'lik idari para cezası ödediği açıklandı. Açıklama Başakşehir tarafından kulübün resmi sitesinden yapıldı. 

Başakşehir tarafından yapılan açıklamada "Kulübümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı Kanun'a muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile, ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 TL idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere "Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım" demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir. 

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz. 

Kamuoyuna saygıyla sunarız." denildi.

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK NE DEMİŞTİ?
Fenerbahçe derbisinden sonra açıklama yapan Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, "Konya maçında verilen penaltı. Elimizde tüm kayıtlar var. Tüm ısrarlara rağmen VAR konuşmaları açıklanmıyor. Bu hafta Rizespor'un iki penaltısı verilmiyor. Bir takım şampiyon yapılacaksa açık açık çıksınlar ve ilan etsinler" demişti.

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ise suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı. VAR kayıtlarının sadece TFF'de bulunması gerektiğini belirten Gümüşdağ, "TFF dışında VAR kayıtları kimsenin elinde olamaz. Demek oluyor ki bu hukuk dışı elde edilmiş. Hiçbir takımın ulaşamadığı, TFF dışında kimsenin elinde olmaması gereken kayıtlar, nasıl hukuk dışı temin edilebiliyor. Çok tehlikeli bir şey" diye konuşmuştu.

Son Güncelleme : 10.09.2019 - 20:00
Sıradaki Haber Yükleniyor