Aşı olmayan NBA yıldızı Kyrie Irving, kadro dışı bırakıldı!

Aşı olmayan NBA yıldızı Kyrie Irving, kadro dışı bırakıldı!

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Brooklyn Nets'in all-star oyuncusu Kyrie Irving, koronavirüs aşısı olana kadar takımla çalışamayacak, maçlarda oynayamayacak ve iç saha maçlarında ödeme alamayacak.

Brooklyn Nets'in yıldızı Irving, aşı olmadığı için forma giyemeyecek.

Takımın genel menajeri Sean Marks, yaptığı açıklamada, 29 yaşındaki oyuncunun tercihine saygı duyduklarını ancak aşı olana kadar takımla birlikte çalışmalara katılamayacağını ve maçlara çıkamayacağını kaydetti.

Marks ayrıca iç saha maçları için Irving'e ödeme yapılmayacağını aktardı. Kyrie Irving, takımından yıllık 33 milyon dolar maaş kazanıyor.

Brooklyn Nets, kadrosundaki Kevin Durant, James Harden ve Irving gibi yıldızlarıyla şampiyonluğun en büyük adayları arasında gösteriliyor.

NBA yönetimi tarafından aşı muafiyeti talebi reddedilen Golden State Warriors oyuncusu Andrew Wiggins, geçen hafta aşı olmuştu.

ABD'de Kovid-19 aşılarına yönelik zorunluluk, takımların içinde bulunduğu bölgenin sağlık departmanının aldığı kararlara göre belirleniyor. New York'ta oyuncuların antrenman sahası ya da maç salonlarına girebilmeleri için en az bir doz aşı olmaları gerekiyor.

Kaynak: AA

NBA