Arda Güler antrenman maçında yine ağızları açık bıraktı!

Real Madrid Arda Güler futbol İspanya La Liga

Tüm dünyanın heyecanla oynamasını beklediği Arda Güler, Real Madrid'in son antrenmanında adeta döktürdü. İşte o görüntüler...

Real Madrid, La Liga'nın 12. haftasında Rayo Vallecano ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Pazar günü oynanacak maçın geniş kadrosu bugün açıklanacak. Öncesinde İtalyan Teknik Direktör Carlo Ancelotti bir basın toplantısı düzenleyecek.

Antrenmanların en dikkat çeken oyuncusu ise yine Arda Güler oldu.

İki kez sakatlandıktan sonra sıkı bir çalışmaya giren Arda Güler, fiziksel değişimiyle dikkat çekerken yeteneklerine de yetenek katmış gibi görünüyor.

Son antrenman maçında yaptığı hareketler sosyal medyada infiale yol açtı. O anları gösteren video kısa zamanda yayılıp viral oldu.

ANCELOTTI BİR ŞARTLA ONAY VERDİ

Toparlanma süreci iyi giden ve takımla birlikte antrenmanlarına devam eden Arda Güler, tedbir olarak El Clasico'da oynatılmadı. Ancak yarın Rayo Vallecano maçında oynamasının önünde şimdilik bir engel bulunmuyor.

Oynatılmasa bile kadroya alınması beklenen Arda Güler'in durumu için Real Madrid'in İtalyan Teknik Direktörü Carlo Ancelotti ile kulüp doktorları birkaç kez görüştü.

Ancelotti ve sağlık ekibi Arda Güler'in takıma kademeli olarak katılmasına karar verdi. Milli futbolcunun oynaması için acele edilmeyecek. Oyuncu herhangi bir baskıya maruz bırakılmayacak.

Arda'nın ilk maçlarında en fazla 20 ya da 25 dakika oynatılmasına karar veren ekip bunun için ise tek bir şart koştu. Arda Güler en ufak bir sorun bile yaşarsa bunu sağlık ekibine ve Ancelotti'ye hemen bildirecek.

Genç yıldızın sakatlığının tekrar nüksetmemesi, oyunda güven kazanması ve rekabet ritmine girerken fiziksel kondisyonunu geliştirmesi için çok dikkatli davranılacak.

Arda Güler'in Rayo Vallecano maçında oynaması, takımın o anki durumuna, oyunun hızına ve atmosferine bağlı olacak.

Buradan çıkarılan sonuç Arda'nın Rayo maçında Real Madrid'in galibiyeti garantilemesi halinde forma giymesi.

Sezon başında yaşadığı tüm sıkıntıların ardından Güler, Real Madrid formasıyla ilk maçına çıkmak için sabırsızlıkla bekliyor. Real Madrid taraftarı da onu sahada görmek için dört gözle bekliyor.

Ancak Real Madrid yönetimi, oyuncunun yarattığı beklentinin farkında ve onu baskıdan korumak istiyor. Carlo Ancelotti de basın toplantılarında Arda Güler'e güven veren övgülerde bulundu ve onun baskı altında kalmaması için kelimeleri çok dikkatlice seçti.

Bu yüzden İtalyan teknik adam, Arda Güler'in sahada baskı hissetmemesi gerektiğini kendisine tembihliyor. Ancelotti, potansiyeli ve kalitesini gösteren milli futbolcunun keyif olarak oynamasını istiyor.

Kaynak: Haber Global TV