Antwerp teknik direktörü Brian Priske: 3 puan için buradayız

Fenerbahçe
Antwerp teknik direktörü Brian Priske: 3 puan için buradayız

UEFA Avrupa Ligi D Grubu üçüncü hafta maçında yarın deplasmanda Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Antwerp'in teknik direktörü Brian Priske, İstanbul'a galibiyet için geldiklerini belirtti ve takımda kiralık olarak Samatta ve Frey'in kendilerini Antwerp için kanıtlamak istediklerini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi D Grubu’nda yarın Fenerbahçe’ye konuk olacak Royal Antwerp’te teknik direktör Brian Priske, Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Son oynadıkları 2 maçın kötü geçtiğini belirten Priske, “3 puan için buradayız. Zor olacağını biliyoruz ama son dakika giden maçlarla bu ligde yarışacak gücümüz olduğunu gösterdiğimizi düşünüyoruz. Yarın en büyük hedefimiz 3 puan kazanmak” dedi.

“SAMATTA VE FREY KENDİLERİNİ ANTWERP İÇİN KANITLAMAYI DÜŞÜNÜYOR”

“Royal Antwerp’te forma giyen eski Fenerbahçeli oyuncular Samatta ve Frey’in bu maçı, kendilerini Fenerbahçe’ye kanıtlama maçı olarak gördüğünü düşünüyor musunuz” sorusuna Brian Priske, “Bence kendilerini daha çok Antwerp için kanıtlamayı düşünüyorlar. Sonuçta bu futbol, başka bir kulüp onları ilerleyen dönemlerde beğenebilir. Bizim için kendileri çok çalışkan ve azimli oyuncular” yanıtını verdi.

“TÜRKİYE’NİN EN İYİ TAKIMLARINDAN BİRİSİYLE OYNADIĞIMIZI BİLİYORUZ”

Bir muhabirin Mesut Özil ile ilgili sorusuna Brian Priske, şu yanıtı verdi:

“Türkiye’nin en iyi takımlarından birisiyle oynadığımızı biliyoruz. Dolayısıyla bireysel yetenekleri olan oyunculara sahip bir takım. Ama daha önceki iki maçta da bireysel yetenekleri olan oyuncular vardı. Bu konuda kendimizi kanıtladığımızı düşünüyoruz.”

Kaynak: DHA

Antwerp fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi Brian Priske Fenerbahçe Antwerp maçı Mbwana Samatta Michael Frey