Antalyaspor'dan Mete Kalkavan atamasına tepki

Antalyaspor
Antalyaspor'dan Mete Kalkavan atamasına tepki

Süper Lig'in 37. haftasında sahasında Galatasaray'ı konuk edecek olan Antalyaspor, maça hakem Mete Kalkavan'ın atanmasına, "İstanbul takımlarını üzmeyelim mantığı ile yapılan atamalarından biri ile daha karşı karşıyayız" sözleriyle tepki gösterdi.

Kırmızı-beyazlı kulübün resmi İnternet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun yıllardır “İstanbul takımlarını üzmeyelim” mantığı ile yapılan atamalarından biri ile daha karşı karşıyayız.

Spor Toto Süper Lig'de 24 Nisan Cumartesi günü Galatasaray ile oynayacağımız karşılaşmaya Mete Kalkavan'ın atanmış olduğunu kulübümüz adına hayret ve şaşkınlıkla, Türk futbolu adına endişe ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Bilinmesini isteriz ki; balık hafızalı değiliz.

Mete Kalkavan'ın 18 Şubat 2019 tarihinde oynadığımız Medipol Başakşehir karşılaşmasında aleyhimize yapmış olduğu, maçın skoruna etki edecek hataları unutamadık.

5 Mayıs 2019 tarihinde oynanan Göztepe müsabakasında, karşılaşma 1-1'ken rakibimiz lehine verdiği 2 penaltı kararını unutmadık.

2 Kasım 2020 tarihindeki Fenerbahçe karşılaşmasında VAR hakemi iken müsabakanın hakemi Bahattin Şimşek'i nasıl yanlış yönlendirip skora etki ettiğini unutmadık.

Biz bunları unutmazken, öyle sanıyoruz ki; 3 gün önce Trabzonspor-Galatasaray maçına da aynı hakemi atadığınızı sizler unuttunuz.

Yarınki rakibimiz Galatasaray'ın 3 gün önce yönetimi nedeniyle eleştirdiği bir hakemin 3 gün sonra bizim maçımıza atanmasının mantıklı, insaflı, akılcı bir tek sebebini bulmakta zorlanıyoruz.

Bir hakemin 3 gün içinde 2. kez, 12 gün içinde 3. kez müsabakalara ataması; aklımıza “Bu ülkede müsabaka yönetecek başka hakem yok mu?” sorusunu getiriyor.

Bugüne kadar adil yönetim adına dile getirdiğimiz serzenişlerimizi bu kez endişe ile seslendiriyor, atamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Antalyaspor, Mete Kalkavan'ın yönettiği 22 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. 

Galatasaray ise, Mete Kalkavan'ın yönettiği 27 maçta 14 galibiyet, 8 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı.

Kaynak: Haber Global

Antalyaspor Mete Kalkavan Antalyaspor-Galatasaray maçı Mete Kalkavan Galatasaray