A Milli Takım'da 2 oyuncu kadrodan çıkarıldı!

A Milli Takım Fenerbahçe EURO 2024 Elemeleri Inter
A Milli Takım'da 2 oyuncu kadrodan çıkarıldı!

Almanya ve Galler ile karşılaşacak olan A Milli Takımımızda Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu'nun aday kadrodan çıkarıldıkları açıklandı.

TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Almanya ile 18 Kasım’da deplasmanda oynayacağı özel maç için bugün Berlin’e yolculuk edecek A Millî Takımımızın aday kadrosunda değişiklik yapıldı.

Millî futbolcularımızdan Cengiz Ünder, yeni teknik heyetimizin antrenman metotlarını ve futbol felsefesini bizzat deneyimlemesi ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışması amacıyla, İstanbul’da dört günlük bir kamp dönemi geçiren A Millî Takımımızın Almanya ve Galler maçları aday kadrosuna davet edilmiş, daha önceden yapılan planlama kapsamında da kafilenin Berlin’e hareketinden önce kamp kadrosundan ayrılmıştır.

Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu ise, A Millî Takımımızın dün ve bugün yapmış olduğu antrenmanlarda, geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle yer alamamıştır. Tıbbi durumunun yanı sıra, bebek bekleyen eşinin doğumunun çok yaklaştığı bilgisi de değerlendirilen millî oyuncumuz, teknik heyetimizin kararıyla A Millî Takımımızın aday kadrosundan çıkarılmıştır."

A Milli Takımımız, Almanya ile 18 Kasım TSİ 22:45'te özel müsabakada, Galler'le de 21 Kasım'da TSİ 22:45'te 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Eleme Grubu son maçında karşı karşıya gelecek.

ALMANYA - TÜRKİYE MAÇINA POLONYALI HAKEM

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmayı garantileyen A Milli Takım, elemelerdeki son maçı olan Galler maçı öncesinde Almanya ile özel maçta karşı karşıya gelecek.

18 Kasım Cumartesi günü oynanacak karşılaşma hakemi de belli oldu.

UEFA'nın İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre Almanya-Türkiye maçını Polonyalı hakem Bartosz Frankowski yönetecek. Frankowski'nin yardımcılıklarını ise Marcin Boniek ve Jakuk Winkler üstlenecek. Tomasz Musial ise karşılaşmanın dördüncü hakemi olacak görev yapacak.

Pawel Raczkowski ve Kryzstof Jakubik de maçın VAR hakemleri olacak.

Kaynak: Haber Global TV