A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'dan Galler maçı öncesi Sacha Boey ve Gedson Fernandes açıklaması

Vincenzo Montella A Milli Takım Galler EURO 2024 Elemeleri
A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'dan Galler maçı öncesi Sacha Boey ve Gedson Fernandes açıklaması
FOTOĞRAF: AA

EURO 2024 Elemeleri'ndeki son maçında deplasmanda Galler ile karşılaşacak olan A Milli Takımda teknik direktör Vincenzo Montella, maçı kazanarak grubu lider bitirmek istediklerini söyledi. İtalyan teknik adam, Sacha Boey ve Gedson Fernandes hakkında basında yer alan iddialara da cevap verdi.

A Milli Takımımız EURO 2024 Elemeleri'ndeki 8. ve son maçında deplasmanda Galler ile karşı karşıya gelecek.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İtalyan teknik adam hedeflerinin grubu lider bitirmek olduğunu ve Türk futbolculara inandığı için milli takımda hocalık yapmak istediğini belirterek şunları söyledi:

"İLK DEFA LİDER ÇIKMAK İSTİYORUZ"

"Buraya en iyi şekilde hazırlanarak geldik. Buraya lider geldik, lider olarak dönmek istiyoruz. Rakibimiz evinde iyi oynayan bir takım. Her şeye hazırlıklı geldik. Tarihimizde henüz başaramadık lider çıkmayı. İlk defa gruptan lider çıkmak istiyoruz.

Futbolda hiçbir şey kesin değildir. Hırvatistan belki berabere kalır Ermenistan ile ama biz kendi maçımıza odaklandık. Buraya kazanmaya geldik.

"BU FUTBOLCULARA İNANDIĞIM İÇİN BURADAYIM"

Kadroya 29 futbolcu çağırdık. Bazı sakatlıklar oldu ama buraya gelen her futbolcu 11'de oynayabilecek durumda. Maçtan maça kadro değişebilir. Rakibin özelliklerine göre bir 11 çıkarabiliriz.

İki sene burada çalışma fırsatım oldu. Bu futbolcuları tanımaya başladım. Performanslarını değerlendirme fırsatım oldu. Bu futbolculara inandığım için milli takımın hocası olmak istedim.

"KENAN YILDIZ PERFORMANSIYLA MUTLU EDİYOR"

Kenan Yıldız büyük bir potansiyele sahip. Şu andan itibaren farklı bir kariyere alışması gerekiyor ve o başarıyı yönetmesi gerekiyor. Herkesin beklentisi de farklı olacak. Beni performansıyla mutlu eden bir futbolcu.

Kadro seçimi yapacağım zaman hem şimdiyi hem de geleceğe bakıyorum. Altay ve Rıdvan şu anda takımlarında süre almıyorlar ama eminim zamanla süre alacaklardır. Yaş ortalaması olarak çok genç bir takım olabiliriz. Doğru bir karışımla daha iyi olabilirsiniz. Genele baktığınızda kazanan ve başarı yakalayan takımlar 24, 25, 26 yaş ortalamasında oluyor.

"TEK PLANIMIZ MAÇI KAZANMAK"

Maçların süresi artık 100 dakika. Hırvatistan maçını da seyrettim. Biraz çekingen bir oyunları vardı. Hesabı ancak son 5 dakikada yapabilirsiniz. Her planı uygulayacağız. Yarın için tek planımız maçı kazanmak.

Sacha için spekülasyonları duymuştum. Gedson'u ilk kez duyuyorum. Bir futbolcunun Türk olması için 5 sene oynaması gerekiyor. Aslında bunun cevabı ortada. Kalbi Türkiye ile atan her futbolcuyu kucaklayacağız. Ben de yabancıyım ama kalbim Türkiye ile atıyor."

Kaynak: Haber Global