A Milli Takım Almanya maçının hazırlıklarını sürdürdü

A Milli Takım Almanya EURO 2024 Elemeleri
A Milli Takım Almanya maçının hazırlıklarını sürdürdü
FOTOĞRAF: AA

A Milli Takım, Almanya ile yapacağı hazırlık maçı ve EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.

Almanya ile 18 Kasım Cumartesi günü özel maç yapacak ve 21 Kasım Salı günü de Cardiff'te EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını sürdürdü.

Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen antrenmanda, üst solunum enfeksiyonu geçiren kaptan Hakan Çalhanoğlu yer almadı.

İdman öncesinde teknik direktör Vincenzo Montella oyuncularını saha ortasında toplayarak kısa bir konuşma yaptı.

Antrenman, koşu, ısınma ve pas çalışmasıyla başladı. İdmanın basına kapalı bölümünde ise Almanya karşılaşmasının taktik çalışmasının yapıldığı belirtildi.

Çalışmayı, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt de izledi.

A Milli Takım, yarın sabah yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak. Ay-yıldızlı ekip yarın saat 16.00'da kalkacak uçakla Berlin'e hareket edecek.

SALİH ÖZCAN: "TÜRKLER İÇİN DE GÜZEL OLACAK"

Ay-yıldızlılarda, antrenman öncesinde milli futbolcu Salih Özcan açıklamalarda bulundu.

Almanya ile deplasmanda karşılaşacak olmalarının kendisi için güzel bir duygu olduğunu belirten Salih Özcan, “Almanya’da yaşadığımdan dolayı benim için güzel bir duygu. Takım olarak ciddi ve önemli bir maç olduğunu biliyoruz. Güzel bir test olacağını düşünüyorum. Almanya’da yaşayan Türkler için de güzel olacak, onların desteğini bekliyoruz. Fiziksel ve mental durumumuz iyi. Almanya maçının güzel bir maç olacağını, iyi bir maç çıkartacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“TAKIMDA KALİTE VAR”

Kaliteli bir takıma sahip olduklarını söyleyen Salih Özcan, “Montella hoca ile birlikte çok fazla taktiksel analiz yaptık. Takıma iyi geldi. Özellikle Hırvatistan maçında onlara dikkat ettik, başardık. Takımda kalite var. Taktik olarak iyi olan takımlara karşı, iyi durursak puanları alırız. İnşallah son maçımızda da 3 puanı alırız ve lider olarak turnuvaya geçeriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global TV