"Z kuşağı oy kullanmamalı" diyen Hakan Ural kendisini böyle savundu

Magazin Haberleri

Neler Oluyor Hayatta programının yorumcusu Hakan Ural, canlı yayında Z kuşağının oy kullanmasına yönelik bir takım açıklamalar yapmıştı. Ural'ın söyledikleri sosyal medyada tepkilere neden oldu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ünlü sunucu, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

Kanal D'de "Neler Oluyor Hayatta" isimli programda yorumculuk yapan Hakan Ural, "Z kuşağı oy kullanmamalı" dedi.

"Z kuşağı oy kullanmamalı" diyen Hakan Ural kendisini böyle savundu - Resim : 1

"Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?" başlığıyla yapılan bir sokak röportajını değerlendiren Ural, Z kuşağı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"ÜLKEDE SİYASETLE BİR ALAKAN YOK"

"Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence."

"SÖZLERİM ÇARPITILDI"

54 yaşındaki yorumcu, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından uzun bir yazı paylaştı. Ural, sözlerinin çarpıtıldığını ve kasıtlı olarak kendisinin Z kuşağının hedefi haline getirildiğini söyledi.

"Z kuşağı oy kullanmamalı" diyen Hakan Ural kendisini böyle savundu - Resim : 2

Kaynak: Haber Global

magazin haberleri Hakan Ural z kuşağı Neler Oluyor Hayatta