Yasak Elma'da Nesrin Cavadzade cezası! Oyuncular 750 bin TL...

Yasak Elma'da Nesrin Cavadzade cezası! Oyuncular 750 bin TL...

Yasak Elma dizisinde Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade'nin geçen sezon sonu seti terk edip geri dönmemesi üzerine yapım şirketi tarafından alınan yeni tedbir dikkat çekti.

Fox Tv'de yayınlanan Yasak Elma dizisi 5. sezonunda da seyirciden büyük ilgi görüyor. Reytingleriyle kanalın yüzünü güldüren Medyapım imzalı dizinin reytingleri böyle giderse şimdiden 6. sezonunun da çekileceği belirtiliyor.

NESRİN'İN ARDINDAN SÖZLEŞMEYE ÖZEL MADDE

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Diziye geçen sezon veda eden Nesrin Cavadzade'nin ardından sözleşmeye özel madde eklendiği ortaya çıktı.

Cavadzade yaşanan gerginlik sonrası işini bitirmeden seti terk etmiş, ardından da doktor raporu alıp telefonlarını açmamıştı. Yapımcının telefonunu da açmayan oyuncuya stoksuz çekilen dizinin bölümünün tamamlanmasını riske ettiği için yapılan hikâye değişikliğiyle cenaze sahnesi yazılmıştı. Yaşanan bu olay sonrası oyuncu sözleşmelerine ayrı bir madde daha eklendi.

Buna göre oyuncu set programı doğrultusunda tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış doktor raporuyla kanıtlanabilir hastalık, ana veya babasının, eşinin, kardeşinin, çocuğunun vefatı ve adli makamlardan icabet etmesi zorunlu çağrı ve davetler dışında bir sebeple o günkü rolü bitmeden seti terk etmesi halinde bu durum, yönetmen, yardımcı yönetmen, prodüksiyon amiri ve uygulayıcı yapımcı tarafından tutanak altına alınacak. Bu halde oyuncu, seti terk ettiği gün başına 10 bölüm ücreti kadar cezai şartı yapımcıya ödemekle sorumlu... Ayrıca oyuncu işine zarar verecek tüm sözleşme yükümlülükleri ihlallerinde de toplam 750 bin TL cezai şartı ödemek zorunda...

Kaynak: Diğer

Yasak Elma Dizi Haberleri