Usta oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin Jülide Kural'dan açıklama

Haber Global TV
Magazin Haberleri
Usta oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin Jülide Kural'dan açıklama

Ünlü oyuncu Kadir İnanır hastanede tedavi altına alındı. İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan hayat arkadaşı Jülide Kural, usta sanatçının kontrol amaçlı hastanede olduğunu sağlığı ile ilgili herhangi önemli veya yaşamsal risk barındıran bir durumun olmadığını belirtti.

75 yaşındaki oyuncu Kadir İnanır, sağlık problemi nedeniyle Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi'nde tedavi görüyor. İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan hayat arkadaşı Jülide Kural, usta oyuncunun yaşamsal bir risk barındıran herhangi bir sorunu olmadığını söyledi. 

Kadir İnanır'ın Instagram sayfasından Jülide Kural tarafından yapılan açıklamada, sanatçının sağlığıyla ilgili önemli, yaşamsal risk barındıran herhangi bir durumun olmadığı bildirildi. 

Jülide Kural, İnanır'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Kamuoyuna duyurulur

Değerli Halkımız;

Bildiğiniz üzere Kadir İnanır, bir süredir fizik tedavisine devam etmekteydi. En başından beri bu süreci yöneten Türkiye'nin en önemli beyin cerrahlarından Uğur Türe'nin yönlendirmesiyle, zaman zaman olduğu gibi 29 Mayıs günü de bir tür check-up amacıyla kontrollerini gerçekleştirmek üzere Yeditepe Üniversitesi Hasanesi'ne gelmiş bulunmaktadır. Birkaç gün sürecek olan rutin kontrollerinin ardından fizik tedaviye devam edecektir. Önemli, yaşamsal risk barındıran herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Kadir İnanır'ı seven ve onun sağlığı için kaygı duyan sizlerin ne denli merakla bu süreci takip ettiğinize yakından tanığım. Bu konuda çıkan haberler kimi zaman gerçeği yansıtmadığından bu kısa açıklamayı sizinle paylaşmanın doğru olduğuna inanıyorum.

Kadir İnanır, Yeditepe Üniversite Hastanesi'nde Uğur Türe ve tüm sağlık çalışanlarının emeğiyle tedavi sürecine devam etmektedir. Bu süreç salt kontrol amaçlı oluşmuştur. Önemli bir gelişme olduğunda sizinle bunu paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Tek ricam çıkacak gerçek dışı haberlere kulağınız ıkapamanızdır. Tahmin edeceğiniz gibi bu tür durumlar uzun soluklu ve emek isteyen bir zaman diliminde ancak sonuca ulaşabilir. Bu sabrın ve özenin siz sevenlerinde oludğuna inanıyorum. Bu konudaki en büyük güvencemiz Kadir İnanır'ın mücadele gücü ve kararlılığıdır.

Hepimizin bildiği gibi bu ülke topraklarının onun sağduyusuna, vicdanına ve değiştirebilme gücüne ihtiyacı var.

Saygılarımla
Jülide Kural"

Kadir İnanır