Ünlü isimden acı haber geldi! Yağ aldırma operasyonu sonrası hayatını kaybetti

Haber Merkezi
2024'te hayatını kaybeden ünlüler Hayatını kaybetti
Ünlü isimden acı haber geldi! Yağ aldırma operasyonu sonrası hayatını kaybetti

Instagram fenomeni Elena Larrea, yağ aldırmaoperasyonu geçirdikten sonra oluşan kan pıhtısı nedeniyle yaşamını yitirdi.

30 yaşındaki Elena Larrea, geçtiğimiz salı günü bıçak altına yattıktan sonra rahatsızlandı. Elena'nın ailesi, sosyal medya üzerinden kızlarının ölümünü doğruladı.

Ünlü isimden acı haber geldi! Yağ aldırma operasyonu sonrası hayatını kaybetti - Resim : 1

NADİR GÖRÜLEN BİR VAKA

Larrea'nın yaşadığı durum, pıhtının bacaklardan akciğerlere vurduğu nadir görülen bir vaka olarak tanımlandı. Kan pıhtısına tam olarak neyin neden olduğu hala net değil; ancak ölümünün yağ aldırma operasyonunu takip ettiği iddia ediliyor.

Ünlü isimden acı haber geldi! Yağ aldırma operasyonu sonrası hayatını kaybetti - Resim : 2

HAYATINI HAYVANLARA ADAMIŞTI

Fenomen, 7 yıl önce kurduğu Cuacolandia at barınağı ve hayvan aktivizmiyle tanınıyordu. Hayatını kötü muamele görmüş veya terk edilmiş atlar, eşekler, katırlar ve diğer hayvanlara adamıştı. Yaşadığı eyalette hayvan istismarını bir suç olarak sınıflandırmak için yasama değişikliklerine yardımcı olmuştu. Covid-19 pandemisinin ardından mali sıkıntılar yaşamaya başlayan Elena, barınağın kapanmasını önlemek için yetişkinler için kurulan platformuna cinsel içerikler satmak zorunda kalmıştı.

Eyalet valisi Sergio Salomon, hayatını kaybeden Elena'ya övgüde bulunarak "Elena Larrea'nın ölümünden büyük üzüntü duyuyorum. Hayvan refahı için savaşan, yorulmak bilmez bir savaşçıydı. Binlerce kötü muamele görmüş atın kurtarılması için verdiği çaba herkes tarafından takdir edildi. Puebla Hükümeti adına, ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz. Çevre Bakanlığı ile birlikte, Cuacolandia'daki hayvanların korunmasını garanti ediyoruz" dedi.