Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek

haberglobal.com.tr
Magazin Haberleri Hayatını kaybetti
Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek

Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Tolga Savacı geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayatını kaybetti. Savacı, uzun yıllardır eşi Nermin Bezmen'le Amerika'da yaşıyordu. Oyuncunun vasiyeti ortaya çıktı.

80'li yıllar Yeşilçam filmlerinin sevilen oyuncusu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi nedeniyle 60 yaşında hayatını kaybetti. Uzun bir süredir Amerika'da yaşayan Savacı'nın vasiyeti belli oldu.

Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek - Resim : 1

ACI HABERİ EŞİ DUYURMUŞTU

Eşinin ölümüyle kahrolan Nermin Bezmen, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Yüreğim kanıyor! Kanıyor! Kaybettim, dev yürekli sevdiceğimi. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna. Ben yerle gök, yangınlarla buzlar arasında kayıplarda. Canım Sibel, Zeynep Savacı, canım evlatlarım Pamira, Cazım, Ariella, Shawn, canım torunlarım Pia, Shaya, Luna derin acımızı yaşıyoruz" diyerek hayat arkadaşı Tolga Savacı'ya veda etmişti.

Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek - Resim : 2

VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Tolga Savacı, vasiyeti gereği cumartesi günü Amerika Birleşik Devletleri'nde defnedilecek. Oyuncu için Türkiye'de bir tören yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek - Resim : 3

ESKİ EŞİ PAYLAŞTI: "BEN HAKKIMI HELAL ETTİM, SEN DE HELAL ET"

1993 – 1995 arasında Tolga Savacı ile evlilik yaşayan Aylin Livaneli de acı haberin ardından duygusal bir mesaj paylaşmıştı:

"Ben ve ailem dün aldığımız acı haberle çok sarsıldık. Evliliğimizi yürütememiş olmamıza rağmen Tolga ile birbirimize olan sevgimiz ve saygımız hiç bitmedi. Hep arkadaş kaldık. Çok özel, dürüst, zarif, mert ve Sibel’in dediği gibi savaşçıydı. Kendisi gitti, geriye acı - tatlı anılar, pişmanlıklar ve söylenmemiş sözler kaldı. Tolga’nın güzel oğlu Atilla Toğan’ın, sevgili ablaları Zeynep Savacı ve Sibel Savacı'nın ve eşi Nermin Bezmen'in ve biricik oğlunun annesi Özlem İbrahimoğlu'nun başı sağ olsun. Mekanın cennet, biliyorum. Ben sana hakkımı helal ettim, sen de et lütfen. Yattığın yer incitmesin. Elveda…"

Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek - Resim : 4

TOLGA SAVACI KİMDİR?

6 Mayıs 1963'te İstanbul'da doğan Tolga Savacı, Fransız Koleji'ni bitirdikten sonra 1983 yılında İtalya'da mankenlik eğitimi aldı.

Savacı, 1985 yılında Banu Alkan'la başrolde yer aldığı "Arzu" filmiyle beyazperdeye adım attı.

Tolga Savacı'nın vasiyeti ortaya çıktı! Cumartesi günü yerine getirilecek - Resim : 5

Tolga Savacı, 80'li yıllarda Banu Alkan ve Hülya Avşar başta olmak üzere birçok kadın yıldızla çeşitli filmlerde yer aldı.

2015 yılında yazar Nermin Bezmen'le evlenen Savacı, ABD'de yaşamaya başlamıştı.