Survivor'ın eski yarışmacısı Barış Murat Yağcı'ya 1 milyon TL tazminat şoku

haberglobal.com.tr
Survivor Magazin Haberleri
Survivor'ın eski yarışmacısı Barış Murat Yağcı'ya 1 milyon TL tazminat şoku

Survivor’un fenomen yarışmacılarından olan Barış Murat Yağcı, sosyal medya danışmanlığı hizmeti aldığı ama ücretini ödemediği Yunus Sedat Aydın’a tazminat ödemeye mahkum oldu.

Barış Murat Yağcı, 2020 ve 2022'de Survivor'da mücadele etmiş ve bu dönemde sosyal medya danışmanlığı almıştı. Şimdilerde oyunculuk yapan Barış Murat Yağcı, sosyal medya danışmanlığı aldığı kişiye ücret ödemediği gerekçesiyle davalık oldu.

Survivor'ın eski yarışmacısı Barış Murat Yağcı'ya 1 milyon TL tazminat şoku - Resim : 1

MAHKEMEDEN KARAR ÇIKTI

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre; Yağcı'ya danışmanlık hizmeti veren Aydın, "Yarışmada finale kadar kaldı, ikinci oldu. 450 bin lira ödülün sahibi oldu ama işler bu noktadan sonra değişti" ifadelerini kullandı. Oyuncuya ücretini alabilmek için sunduğu tekliflerden bahseden Aydın, "300 bin TL ödeme yapmasını söyledim ya da sana reklam bağlantıları yapayım iki sene boyunca ortaklığımızı sürdürelim dedim. Bana tamam cevabını verdi sonrasında benimle hiç görüşmedi ama gidip başka yerle anlaştı. Benim hizmetlerim karşılığındaki bedeli de hiç ödemedi" dedi.

Survivor'ın eski yarışmacısı Barış Murat Yağcı'ya 1 milyon TL tazminat şoku - Resim : 2

Mahkeme, iki sene süren tazminat davasının sonunda Aydın'ı haklı bularak ünlü oyuncunun 800 bin TL ve üç yıllık yasal faizin Aydın'a ödenmesine (Yaklaşık 1 milyon 200 bin TL) karar verdi.