Yavuz Bingöl'ün annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti

2022'de hayatını kaybeden ünlüler
Yavuz Bingöl'ün annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti

Ünlü türkücü ve oyuncu Yavuz Bingöl'ün 79 yaşındaki annesi halk ozanı Şahsenem Bacı hayatını kaybetti.

Halk ozanı Şahsenem Bacı nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti. İstanbul'da tedavisi süren Şahsenem Bacı uzun zamandır alzheimer hastalığı ile mücadele ediyordu.

Şahsenem Bacı, yarın 15 Haziran Çarşamba saat 16.00'da İstanbul Karacaahmet Sultan Dergahı'nda düzenlenecek törenle Ayvalık'ta kızı Efsun Bingöl'ün yanına defnedilmek üzere uğurlanacak. 16 Haziran Perşembe günü ise öğle namazını müteakiben Ayvalık Küçükköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Yavuz Bingöl'ün annesi Şahsenem Bacı hayatını kaybetti - Resim : 1

ŞAHSENEM BACI KİMDİR?

Ozan Şahsenem Bacı olarak bilinen Senem Akkaş 1943 yılında Kars'da doğdu. Küçük yaşlarda bağlama öğrenmeye yöneldi. Şiire ilkokul yıllarında başladı. Önceleri yurt sevgisi, sevda, gurbet, özlem gibi konuları işleyen Türkiye'nin ilk kadın ozanı Şahsenem Bacı daha sonra toplumsal sorunları da dile getirdi. Küçük denecek yaşlarda evlenip İzmir'e yerleşti. Öğretmen olan eşinin de siyasi mücadele içinde olması nedeni ile çoğu sürgün amacıyla tayin olunan Kars, Konya, Ankara ve İzmir'de yaşadı.

 

Kaynak: Haber Global

2022'de hayatını kaybeden ünlüler Yavuz Bingöl Yavuz Bingöl annesi Şahsenem Bacı Şahsenem Bacı kimdir Şahsenem Bacı vefat etti