Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı

Cüneyt Arkın Magazin Haberleri
Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı

Yeşilçam efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, dün gece evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Arkın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ölümü sonrası usta oyuncunun vasiyeti ortaya çıktı.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı - Resim : 1

Cüneyt Arkın, daha önce Bilal Özcan'ın 'Laf Aramızda' programına katılmış, sohbet esnasında vasiyetini açıklamıştı. Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını söyleyen Akın, "Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim."

Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı - Resim : 2

"Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, '3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin' derdi. Biriktirdim."

"Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki. İyi ki biriktirmişim iyi ki. Levent'te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı-koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi."

"Kalan parayla da yaşardık. Sit alanı ilan etmişler orayı. Yani benim evim 5 liraysa 1 liraya satamıyorsun şimdi alan da bir şey yapamaz çünkü. Yalnız bir şey var. Ben köylüyüm zorluklarla baş etmeyi severim..."

Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı - Resim : 3

"ANNE BABAMIN YANINA..."

Atlara olan düşkünlüğü bilinen Cüneyt Arkın bir zamanlar katıldığı bir programda vasiyetini açıklamıştı.

"Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni 'Anne babamın yanına gömün' dedim" şeklinde konuştu.

Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı - Resim : 4

Kaynak: Haber Global

Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın'ın vasiyeti Cüneyt Arkın kaç yaşında öldü Cüneyt Arkın neden öldü Fahrettin Cüreklibatur