Şarkıcı Linet'in bikinili paylaşımlarına yorum yağdı

Geçirdiği estetik operasyonlar ve verdiği kilolarla sık sık magazin gündemine gelen şarkıcı Linet, deniz sezonunu Tel Aviv'de açtı. Ünlü şarkıcının sosyal medyadan yayınladığı bikinili fotoğrafları ise kısa sürede gündem oldu.

06.04.2021 16:34 | Son Güncelleme : 06.04.2021 16:36

Geçtiğimiz aylarda İbo Show'a konuk olmasının ardından sosyal medyada değişimi ile gündeme gelen şarkıcı Linet, Tel Aviv tatilinde ise fit görünümüyle adından söz ettirdi. 

Linet’in “Deniz sezonunu açtık” notuyla paylaştığı bikinili fotoğrafları sosyal medyayı ikiye böldü. Linet'i bazı takipçileri eleştirirken, bazı takipçilerinden ise tam not aldı. 

Formda görünen 46 yaşındaki şarkıcı “Düzenli spor yapıyor, sağlıklı besleniyorum” dedi.

ŞARKICI LİNET KİMDİR?

Linet 5 Mart 1975 tarihinde İsrail Tel Aviv'de dünyaya gelmiştir. Tam olarak adı, Linet Menaşi'dir. Annesi bir dönemlerin önemli Türk sanat müziği şarkıcılarından olan Bursalı Leyla Özgecan (Leya Bonana), babası ise İstanbullu Şumuel Menaşe’dir. Lise eğitimini İsrail'de tamamlayan Linet, ardından İsrail Ordusunda 3 ay askerlik yapmıştır. Linet'in iki kız kardeşi bulunmaktadır.

Annesinden şarkı söylemeyi öğrenen ve beş yaşındayken ilk sahne deneyimini yaşayan Linet; 10 yaşında ilk albümünü çıkarmıştır. 1993 yılında Ani Ana isimli şarkı ile Eurovision Şarkı Yarışması İsrail elemelerine katılan sanatçının Türkiye’deki ilk albümü ise 1995 yılında yayınlanmıştır. Türkçe ve İbranice’nin yanı sıra Arapça ve İngilizce şarkılar da söyleyen Linet, 17 yaşındayken Orhan Gencebay ile tanışmış ve Gencebay'ın şarkılarından oluşan bir albüm yayınlamıştır. Linet, bu albümle iki Altın Plak kazanmıştır.

2003 yılında İsrail'de “Different Woman” adlı bir stüdyo albümüne imza atan sanatçı, aynı zamanda İsrail'de şekerci dükkânı açarak ticaret işine de atılmış, bu dönemde aşırı kilo alan şarkıcı, müziğe geri dönebilmek için yaklaşık 40 kilo vermiştir.

2006 yılında Türkiye'ye dönme kararı alan Linet çeşitli mekanlarda sahne almaya başlamış, 2009 yılında da “Paylaşmak İstiyorum” adlı beşinci albümünü müzikseverlerin beğenisine sunmuştur.

Konuk olduğu programlarda şarkılarını playback yerine canlı olarak seslendiren Linet, Balık burcudur.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor