Pelin Batu evli mi, kimdir? Pelin Batu'nun eşi kimdir?

Magazin Haberleri
Pelin Batu evli mi, kimdir? Pelin Batu'nun eşi kimdir?

Pelin Batu basında yer alan haberlerin ardından günün en çok araştırılan ünlü isimleri arasına girdi. Ünlü oyuncunun, eşi Macit Bitargil'e uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. Peki, Pelin Batu kimdir? Pelin Batu nereli ve kaç yaşında?

Pelin Batu ve bundan 4 sene önce İtalya'nın başkenti Roma'da evlenmiş olduğu kalp damar cerrahı eşi Macit Bitargil gündem konusu olmuş durumda. Ünlü oyuncunun eşi ile ilgili 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. Peki, Pelin Batu kimdir? Pelin Batu nereli ve kaç yaşında? Evli mi? Pelin Batu'nun eşi kimdir? Pelin Batu'nun biyografisi haberimizde...

PELİN BATU KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Pelin Batu, 27 Aralık 1978 tarihinde, Ankara'da dünyaya gelmiştir. Pelin Batu, anne tarafından Arnavut kökenli bir isimdir. Ünlü ismin babası ise eski milletvekillerinden olan emekli büyükelçi İnal Batu'dur.

Pelin Batu, babasının büyükelçilik görevinden ötürü çocukluğu aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Pakistan'ın da bulunduğu pek çok ülkede geçmiştir.

pelin batu macit

Pelin Batu, liseyi New York, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Marymont Okulu'nda tamamladı ve ardından da Mannes Müzik Koleji'nde tiyatro ve müzik eğitimi aldı. Batu'nun üniversite derecesi ise Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde tamamlandı.

1999 senesinde vizyona giren Harem Suare adlı sinema filminde canlandırdığı Cariye Nevres karakteri ile sinemaya atılan Batu, aynı yıl vizyona giren iki filmin daha kadrosunda bulundu; Akşam Güneşi ve Hayal Kurma Oyunları. Batu'nun sinema kariyerinde bulunan en önemli rollerden birisi ise 2000 tarihinde vizyona giren, yönetmenliğini Sinan Çetin'in gerçekleştirdiği ve başrollerini de Kadir İnanır ile Müjde Ar'la paylaştığı Komser Şekspir odu.

Aralarında 2004 tarihli Kerem ile Aslı, 2005 tarihli Sessiz Gece ve 2006 tarihini taşıyan Pars; Kiraz Operasyonu'nun da bulunduğu pek çok sinema yapımının yanı sıra tiyatro oyunları ve tv dizilerinde de bulunan Batu, Ghost Sonata isimli oyundaki başarılı performansı ile de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü elde etti.

Habertürk televizyonunda Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu ile birlikte Tarihin Arka Odası isimli bir tarih programında yer aldı. Habertürk'te Renkahenk isimli bir kültür sanat programını da hazırlayıp ekranlara taşımakta.

PELİN BATU'NUN EŞİ KİMDİR?

Ünlü oyuncu ve tarihçi Pelin Batu, 4 sene önce kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma’da evlenmiştir.

MACİT BİTARGİL KİMDİR?

Macit Bitargil, 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Bölümü mezunu olan Bitargil, mezuniyeti sonrası doktor olarak çalışmaya başlamıştır. Kalp ve Damar Cerrahı olarak çalışmalarına devem eden Bitarigil, 2017'de oyuncu, tarihçi ve şair eski milletvekili, emekli büyükelçi İnal Batu'nun kızı olan Pelin Batu ile İtalya Roma'da evlenmiştir. Macit Bitargil, aslen Hatay Antakya'lıdır.

Macit Bitargil‘in ağabeyi bir dönem ikinci evliliğini sosyete dünyasının önemli isimlerinden Raffi Portakal‘ın kızı Maya Portakal ile gerçekleştirmişti. Maya Portakal ve Pelin Batu cemiyet hayatında birbirlerine yakınlıklarıyla tanınıyorlar.

Kaynak: Haber Global

Pelin Batu evli mi Pelin Batu kimdir? Pelin Batu'nun eşi kimdir? Pelin Batu mesleği ne tarihin arka odası erhan afyoncu murat bardakçı Macit Bitargil Roma Pelin Batu macit bitargil