Özcan Deniz'den Feyza Aktan hakkında şok iddia: Hasta bir anne!

Özcan Deniz,  oğlunu kendisinden kaçırdığını iddia ettiği  eski eşi Feyza Aktan'a ateş püskürdü. Feyza Aktan'ı 'medea kompleksi' hastası olmakla suçlayan Deniz, "Bu hastalık yüzünden ülke enkaz çocuklar ülkesine döndü" dedi.

02.05.2021 15:13

Kendisini şiddetle suçlayan eski eşine karşı dava açıp oğulları Kuzey'in velayetini talep eden şarkıcı Özcan Deniz, geçtiğimiz günlerde soluğu yine savcılıkla almıştı. Ünlü sanatçı, Feyza Aktan'dan "Çocuğumu bana 10 gündür göstermiyor. Kamera kayıtlarından şüpheli hareketler gördüm" ifadeleri kullandı.

Üç yaşına giren Kuzey'in yaş gününü tek başına kutlamak zorunda kalan Özcan Deniz, Takvim'in haberine göre; eski eşi Feyza Aktan'ın 'Medea kompleksi' hastası olduğunu ima etti.

Deniz, "Benzer durumlar yaşayanlar lütfen bu medea kompleksini internetten, youtube'dan okuyup izleyip araştırın. Türkiye, bu hastalığa kapılmış kişiler yüzünden enkaz çocuklar ülkesine döndü" dedi.

Özcan Deniz'in bahsettiği 'medea kompleksi' diğer bir ismiyle de 'art niyetli anne sendromu' denilen hastalık adını şu mitolojik hikayeden alıyor:

Eşinin, birlikte göç ettikleri ülkenin kralının kızına aşık olup onunla evlenmek istemesinin ardından eşinden intikam almak üzere iki çocuğunu öldüren bir annenin hikayesidir.Hikayedeki eş, kralın kızı ile evlenmek üzere Medea'yı terk eder. Bunun ardından Medea, eşini cezalandırmak üzere iki çocuğunu da öldürür.

MEDEA KOMPLEKSİ NEDİR? 

'Kötü Niyetli Anne Sendromu' olarak adlandırılan bu hastalığın son dönemde artan boşanmalar nedeniyle her üç kadından birinde görüldüğü belirtiliyor.

Bu durumdaki kadınlar, boşanma sürecinde veya boşandıktan sonra eski eşini cezalandırmak ve ondan intikam almak için çocuklarına zarar verecek veya onları babalarından mahrum bırakacak kadar ileri gittiği aşırı uçtaki davranışlar sergilerler.

Sıradaki Haber Yükleniyor