O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı albüm tekliflerini elinin tersiyle itiyor! İşte nedeni…

O Ses Almanya (Voice of Germany) yarışmasına katılan Zeynep Avcı, Türkçe seslendirdiği 'Yalan' adlı şarkıyla büyük beğeni topladı. Yarışmada sergilediği başarılı performansın ardından yapım şirketleri harekete geçtiği ancak Avcı'nın gelen tekliflere sıcak bakmadığı konuşuluyor.

O Ses Türkiye’nin Almanya’daki versiyonu Voice of Germany yarışmasına katılan Türk kökenli Zeynep Avcı, Tan Taşçı’ya ait Yalan şarkısı söyledi ve büyük beğeni topladı.

Dört jüriden de onay alan ve herkesin kendi ekibinde görmek istediği Zeynep şarkısına başlayınca, Almanlar billur gibi sesle bir an şok yaşadı.

O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı albüm tekliflerini elinin tersiyle itiyor! İşte nedeni… - Resim : 1

“Aman tanrım Türkçe şarkı” sesleri duyuldu ve jüri tüyleri diken diken olmuş, gözleri dolarak şarkıyı büyük bir zevkle dinledi. Şarkının sonunda salon Avcı'yı ayakta alkışladı.

O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı albüm tekliflerini elinin tersiyle itiyor! İşte nedeni… - Resim : 2

"TEK KELİMESİNİ ANLAMADIK AMA..."

Alman jürisi, “Tek kelimesini bile anlamadık ama tüylerimiz diken diken oldu. Bu ne kadar güzel bir ses ve ne güzel bir yorum” diyerek hayranlıklarını dile getirdi.
Şarkı, daha sonra sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Sarah O'Connor ve diğer jüri üyelerinin ekibinde görmek istediği Avcı, Johannes'i seçti.

O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı albüm tekliflerini elinin tersiyle itiyor! İşte nedeni… - Resim : 3

2 GÜNDE 95 BİN TAKİPÇİ

Berlin'deki mekanlarda sahne alan BeatzTanbul adlı müzik grubuyla da tanınan Zeynep Avcı'nın performansı kısa sürede viral oldu. Youtube Almanya'da trendlerin ilk sırasına oturan şarkıcı, Youtube Türkiye'de ise trendlerde ikinci sırada yer aldı. Zeynep'in performansı 'The Voice of Germany'nin Instagram sayfasında ise 3 milyondan fazla izlendi. Zeynep, Google'da da en çok aranan isimlerin başında geldi ve Twitter'da gündem oldu. Yarışmadan önce yaklaşık 5 bin takipçisi olan Zeynep Avcı'nın takipçisi sayısı ise 2 günde 100 bine ulaşmış durumda.

ÖNCELİĞİ YARIŞMA

Zeynep Avcı’nın başarılı performansının ardından yapım şirketleri harekete geçti. Avcı, kendisine gelen albüm tekliflerini “Önceliğim yarışma” diyerek reddediyor.

DİLLER FARKLI OLSA DA ŞARKI HİSSEDİLEBİLİR

Zeynep Avcı, yarışmaya katılmadan önce, "Türkiye’de yaşamamamıza rağmen, köklerimize çok bağlıyız. Bu kültürü aile içerisinde de devam ettirmeye çalışıyoruz. İnsanların yabancı dildeki bir şarkıyı, o dili bilmeseler bile hissetmelerinin mümkün olduğunu ispat etmek istiyorum. Ve bunun zamanının geldiğini düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

Zeynep Avcı o ses almanya Zeynep Avcı O Ses Almanya Zeynep Avcı kimdir magazin magazin haberleri Zeynep Avcı yalan şarkısı izle Voice of Germany