MasterChef 120. Bölüm İzle | tv8 MasterChef son bölüm izle | 24 Kasım Masterchef Türkiye yeni bölüm tek parça full izle

TV8'in popüler yarışma programı Masterchef Türkiye'nin merakla beklenen 120. bölümü 24 Kasım 2021 Çarşamba günü yayınlandı. MasterChef Türkiye 120. Bölüm İzle.

MasterChef Türkiye adlı yarışma programının 120. bölümü 24 Kasım 2021 Çarşamba günü tv8 ekranlarında yayınlandı.

Macera dolu yarışmanın sunuculuğunu ve jüriliğini şefler Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya Şef ve Danilo Zanna yapıyor.

MASTERCHEF 119. BÖLÜMDE NE OLDU?

MasterChef Türkiye'de bu kez yarışmacılar suşi çeşitlerini için karşı karşıya geldi. 2021 MasterChef şampiyonu olma hayaline kavuşmak isteyen yarışmacılar bu menü karşısında zorlu anlar yaşarken, bireysel dokunulmazlık oyununu da Eren kazandı. Kırmızı takımda ise eleme adayları Görkem ve Pelin olarak seçildi. Öte yandan Araz'ın yaptığı kural hatası gecede damga vurdu.

14. haftaya giren MasterChef Türkiye 2021'de bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Eren, haftanın ilk eleme adayı olarak Görkem'in ismini verdi.

Kırmızı takımda daha sonra ise eleme oylaması gerçekleşti. Toplanan konseyde kırmızı takım diğer yarışmacılar için karar verdi. Gecenin sonunda ismi en çok yazılan Pelin oldu. Böylece 23 Kasım tarihinde MasterChef'te eleme adayları Görkem ve Pelin olarak seçildi.

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan suşi çeşitlerini hazırlamalarını istedi. Suşi menüsünde, ebi nigiri, tuna maki, uramaki, sashimi, temaki vardı.

Beş çeşitlik suşi menüsü için verilen bir saatlik süre sonrası şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in oy birliğine göre mavi takım, 4-1 skorla dokunulmazlığı kazandı.

Sadece 1 sayı alarak dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları gecenin ikinci etabında bu kez siyah önlüklerini giyerek bireysel dokunulmazlık için yarıştı. Şefler bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacıların Somer şefin imza tabağı Anason Balık Ekmek yemeğini yapmalarını istedi.

Verilen 40 dakika süre sonunda en başarılı tabağı hazırlayan isimler Görkem ve Eren oldu. Şeflerin kararı ile bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı Eren seçildi. Öte yandan yemek bittikten sonra tabağını arka tezgaha taşırken ürünlerin devrilmesi sonucunda onları yeniden dizen Araz'ın yaptığı kural hatası ise dokunulmazlık elenmesine neden oldu.

MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI

1.Masterchef Safanur Bol

2.Masterchef Mert Yılmaz

3.Masterchef Eren Kaşıkçı

4.Masterchef Tahsin Küçük

5.Masterchef Hasan Biltekin

6.Masterchef Görkem Demiral - 29 Ağustos'ta elendi (15 Kasım'da geri döndü)

7.Masterchef Burcu Önal

8.Masterchef Hamza Mercimek - 26 Eylül'de elendi

9. Masterchef Fatma Polat - 5 Eylül'de elendi

10.Masterchef Milhan Erdem - 17 Ekim'de elendi

11.Masterchef Dilara Başaran

12.Masterchef İbrahim Cingözler - 12 Eylül'de elendi

13.Masterchef Tunahan Ak - 19 Eylül'de elendi

14.Masterchef Şükrü Özsarı - 3 Ekim'de elendi

15. Masterchef Emre Büber - 7 Kasım'da elendi

16. Masterchef Sergen Özen

17. Masterchef Araz Aknam

18. Masterchef Mustafa Ozan - 10 Ekim'de elendi

19. Masterchef Rabia Nur Çamurlu - 24 Ekim'de elendi

20. Masterchef Ateş - 31 Ekim'de elendi

21. Masterchef Azize Polat - 21 Kasım'da elendi (14 Kasım'da elenip 15 Kasım'da geri dönmüştü)

22. Masterchef Pelin Zaman

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.

MasterChef 120. Bölüm Full İzle

MasterChef Türkiye yarışma programının 24 Kasım'da tv8'de yayınlanan 120. bölümünü izleyebileceğiniz link.

MasterChef 120. Bölüm Fragmanı İzle

MasterChef Türkiye 2020