Keira Knightley'den dikkat çeken taciz açıklaması

Dünyaca ünlü İngiliz oyuncu Keira Knightley, kadınların yaşadığı taciz olaylarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Knightley kendisi de dahil olmak üzere tanıdığı her kadının buna maruz kaldığını söyledi.

08.06.2021 22:04 | Son Güncelleme : 08.06.2021 22:04

Anne olduktan sonra filmlerdeki çıplak ve seks sahnelerine yönelik tutumunu değiştiren İngiliz oyuncu Keira Knightley, cinsel tacizin büyük sorun olduğunu ve kendisi dahil tanıdığı tüm kadınların bir şekilde, 'bunaltıcı' olarak nitelediği bu muameleye maruz kaldığını anlattı.

Harper's Bazaar dergisine konuşan 36 yaşındaki Knightley, tacize uğrayıp uğramadığı sorusuna şu yanıtı verdi:

"Elbette! Taciz edilmeyen yok. Kelimenin gerçek anlamıyla, bir şekilde tacize uğramamış tek bir kadın tanımıyorum. İster mimiklerle olsun, ister vücuda izinsiz dokunulması olsun, ister bir adamın 'Boğazını keserim', 'Bir tane yapıştırırım' tehditleri olsun, tacize uğramayan kadın yok."  

Kadınların eve dönerken güvenliklerini sağlamak için bir dizi önlem aldığını hatırlatan Knightley, bunları kendisinin de yaptığını ve artık üzerinde çok düşünmediği birer alışkanlık haline geldiğini fark ettiğini söyledi.

KADIN YÖNETMEN TERCİHİ

Knightley, daha önce verdiği bir röportajda da filmlerdeki yakınlaşma sahneleriyle ilgili konuşmuştu. Knightley, “Eğer annelik ve vücudu kabullenmeyi anlatan bir hikayenin içinde yer alıyorsam, üzgünüm ama bu projede kadın bir yönetmenle çalışmayı tercih ederim” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber Yükleniyor