Harvard'ı tam burslu kazanmıştı! Ünlü oyuncu en başarılı 25 Türk öğrenci arasında

Harvard Üniversitesi'nı tam burslu kazanan ve geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olan ünlü oyuncu Ece Hakim en başarılı 25 Türk öğrenci arasına girdi.

22.07.2021 20:51 | Son Güncelleme : 22.07.2021 20:55

Harvard Üniversitesi'ni kazandıktan sonra rol aldığı diziden ayrılarak Amerika'ya yerleşen oyuncu Ece Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Genç isim, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencisinden biri oldu.

BAŞARILI 25 TÜRK ÖĞRENCİ ARASINDA

www.studyinamerica .com sitesinin yaptığı araştırmada Türkiye’den ABD’ye giden öğrencilerin, 4 üzerinden minimum 3.7 not ortalamasıyla mezun olması ve üstün liderlik özellikleri değerlendirildi.

Harvard Üniversitesi’nden mezun olan Ece Hakim, aynı zamanda tarih alanında yandal da yaparak başarılı yüzde 10’luk dilime girdi. Oyuncu ayrıca Summa Cum Laude Onur Ödülü alarak listede en başarılı 25 öğrencinin arasında yer aldı.

Öte yandan güzel oyuncu, mezun olduğunu "Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvard’a gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvard’dan mezun oldum!" diyerek müjdeli haberi sevenleriyle paylaşmıştı.

 

ECE HAKİM KİMDİR NERELİ KAÇ YAŞINDA?

Ece Hakim 1998 tarihinde İstanbul'da doğdu. Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi'nden tamamladı. Oyunculuk mesleğine yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından oyuncu olması için yönlendirilen Hakim, bu sayede günümüzdeki popüleritesini yakaladı. İlk olarak 'Anlat İstanbul' adlı projede rol aldıktan sonra daha birçok projede rol almaya devam etti. Hakim'in Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki Gamze rolüyle yıldızı parladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılan Ece Hakim şimdi Harvard Üniversitesi'nde psikoloji okuyacak.

ECE HAKİM'iN ROL ALDIĞI PROJELER

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - ZeynoUmutsuz Ev Kadınları - GamzeAşk ve Ceza - LaraGece Gündüz - LaleAvrupa Yakası - İlksenKelebek Çıkmazı - Şeydaİyi ki Varsın - AymelekCandan Öte - Küçük GülenYağmur Zamanı - Naz

Sıradaki Haber Yükleniyor