Hakan Ural kimdir? Hakan Ural'ın babası kim? İşte Hakan Ural Biyografisi...

haberler
Hakan Ural kimdir? Hakan Ural'ın babası kim? İşte Hakan Ural Biyografisi...

Son olarak bir magazin programında yorumculuk yapan Hakan Ural ifade ve paylaşımlarıyla dikkatleri üzerinde topluyor. İşte Hakan Ural'ın hayat hikayesi...

Hakan Ural, 10 Mayıs 1967 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Babası ünlü şarkıcı Selçuk Ural'dır.

Hakan Ural'ın babası Selçuk Ural, annesi ile hiç evlenmedi, 16 yaşına kadar çocuğu olduğunu dahi kabul etmemiştir. Ancak 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçebildi. Fındıkzade'de anneannesinin evinde büyümüştür. Çocukluğunda ayakkabı boyamış, elektrikçide çalışmış ve su satarak geçimini sağlamıştır.

16 yaşında mankenlik yapmaya başladı. Ardından Yeşilçam'dan üst üste teklifler almaya başladı. Fakat okulu nedeniyle Amerika'ya gitti, geldi. İlk olarak 1986 yılında Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk filmi ile tanınan Hakan Ural, 1987 yılında Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi birçok isimle başrol oynadı.

hakan ural ne dedi

HAKAN URAL ASKERLİK YAPTI MI?

1999'da sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan Hakan Ural, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası'ndan yararlanarak cezasının 5'te 2'sini yattıktan sonra tahliye edildi. Hakan Ural, derhal askere alındı. Acemi eğitimini Hatay'da yaptı, kalan aylarını da Van'da asker olarak geçirdi.

EVLİ Mİ, ÇOCUĞU VAR MI?

1988 yılında şarkıcı Sibel Can ile evlenen Hakan Ural, genç yaşta baba oldu. Çiftin evliliklerinden Melisa ve Engincan adında iki çocukları bulunmaktadır. Ural, Sibel Can ile evliliği süresince emlakçılık yaptı. Sezen Aksu, Nükhet Duru ve Hülya Avşar'ın şu an oturdukları evleri Hakan Ural sattı. Çift 1999 yılında boşandı.

Hakan Ural 2002 yılında tanıştığı Saray Halı'nın sahibinin torunu Ezgi Can ile 2005 yılında evlendi. Gisella adında bir kızı daha vardır.

OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

2008 yılında başrollerinde Kadir İnanır'ın oynadığı "İpsiz Recep" adlı dizide Hakan Ural; Burcu Kara, Nihat Nikerel, Mesut Akusta ile beraber rol aldı.2009 yılında "Kolpaçino: Bir Şehir Efsanesi" adlı sinema filminde Aydemir Akbaş, Şafak Sezer, Ali Sürmeli ile birlikte oynadı.

2012 yılında "Araf Zamanı" adlı dizide, Saruhan Hünel, Selin Ortaçlı, Sermin Hürmeriç, Kürşat Başar, Burak Sergen ile beraber rol aldı.

Hakan Ural, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan Kod Adı K.O.Z filminde oynadı. Cem Kurtoğlu'nun Recep Tayyip Erdoğan'ı canlandırdığı filmde Hazım Körmükçü, Tolga Karel, Günay Musayeva, Turgay Tanülkü, Orhan Kılıç, Hakan Ural, Yılmaz Gruda gibi oyuncular rol aldı.

Şimdilerde ise Kanal D'de yayımlanan Neler Oluyor Hayatta adlı sabah programında Nur Tuğba Algül ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

hakan ural selçuk ural

SELÇUK URAL VE HAKAN URAL İLİŞKİSİ

Selçuk Ural, Türk sinemasının en güzel kadınlarından Ceyhan Cem ile fırtınalı bir aşk yaşamıştı. Uzun yıllar birlikte olan çift, Selçuk Ural, modacı Canan Yaka ile evleneceği için asla evlilik adımı atmadılar. Hakan Ural, evlilik dışı bir çocuk olduğu için 19 yaşına kadar anne ve babasının kim olduğunu bilmeden büyüdü.

Selçuk Ural, modacı Canan Yaka ile evlendikten sonra 'Aslı' adında bir kızı oldu. Ural'ın eski aşkı Ceyhan Cem ise Hakan Ural'ı kabul etmesi için eski sevgilisine baskı yapmaya devam etti. Baskılara dayanamayan Selçuk Ural, Hakan Ural'ı evlat olarak nüfusuna aldırdı. Selçuk Ural ve Hakan Ural, bir süre barış içinde yaşasalar da, zamanla birbirlerinden uzaklaştılar.

Hakan Ural, bir röportajında babası için şu ifadeleri kullanmıştı: Bilen biliyor, 19 yaşıma kadar baba falan görmüş biri değilim. O dönem ''Bu çocuk benden değil'' gibi şeyler bile yaşandı. Tabii DNA testi de yok. İnsanlar yaptıklarının vicdani muhakemesini zaten yapıyordur. Ama sonra birtakım şeylerin değişmediğini gördüm. Suni olarak sürdürmenin de manası yoktu. Onunla epeydir görüşmüyorum. Allah sağlık sıhhat versin. Herhangi bir sorunum da yok.

Selçuk Ural, oğlu Hakan Ural'dan soyadını alacağını söylemiş, Hakan Ural ise ''Olacak iş değil. İhaleye girip almışız gibi sanki!'' yanıtını vermişti.

2016 yılında vefat eden Ceyhan Cem'in cenazesine, Selçuk Ural'ın gelmemesi dikkat çekmişti. Hakan Ural, babasının cenazeye gelmemesine ''Babam annemin cenazesinde yoktu. Ondan bir beklentim yok. Konuşmak da istemiyorum'' yorumunu yapmıştı.

Kaynak: Haber Global

Hakan Ural kimdir Hakan Ural'ın babası kim Hakan Ural Biyografisi Hakan Ural sabah programı Selçuk ural Hakan Ural'ı neden reddetti