Koronavirüsü yenen Hadise yaşadığı zor günleri anlattı: Endişeden anksiyete oldum

Hadise, yılbaşı akşamı gerçekleşen 'O Ses Türkiye'nin kamera arkasını YouTube kanalı için çekti. Geçtiğimiz aylarda e yakalanan şarkıcı, yayınladığı videoda hastalık süresince yaşadıklarını anlattı.

14.01.2021    12:39

Geçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalanan popçu Hadise, evinde gördüğü tedavinin ardından hastalığı atlatmıştı. Şarkıcı, koronavirüs nedeniyle kendisinde başka bir hastalığın da ortaya çıktığını söyledi.

"BENİ KORKU MAHVETTİ”

Korona endişesinin kendisinde anksiyete (kaygı bozukluğu) hastalığına yol açtığını belirten Hadise, şunları söyledi:

"Benim için zor bir süreçti. Hastanelik olmadım. Bu süreci daha zor durumda hastanelerde geçiren insanları görünce şükrettim. 2 hafta kendi evimde tek başıma kaldım. 4 hafta boyunca öksürdüm. Başım çok fena ağrıdı. Kusmalarım çok oldu. 5. günümde tat ve koku almamaya başladım. Asıl beni mahveden korku oldu. Televizyonlarda sürekli izlediğimiz o kötü görüntüler beni panikletti. Endişeden anksiyete oldum. Öksürük geçmiyor. Acaba sesimi etkileyecek mi, şarkı söyleyebilecek miyim? şeklinde kafamda deli sorular vardı. Neyse ki koronayı atlattım. Ama anksiyete kaldı."

ANKSİYETE NEDİR?

Anksiyete, kaygı üzerinden gelecekteki olaylar hakkında bir endişe ve korku güncel olaylara bir tepkidir. Anksiyete bozukluklarının nedeni genetik ve çevresel faktörlerin birleşimidir.

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 14.01.2021 - 12:46
Sıradaki Haber Yükleniyor