Gwyneth Paltrow Dünya Günü'nü böyle kutladı

48 yaşındaki dünyaca ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow, Instagram'da 22 Nisan Dünya Günü'nü doğanın içinde bikinili bir fotoğrafını yayınlayarak kutladı

23.04.2021 11:00 | Son Güncelleme : 23.04.2021 19:33

Dünyaca ünlü aktris, ağaçlarla çevrili doğanın içinde bir paddleboard üzerinde fotoğrafını yayınlayarak, "Her zaman Tabiat Ana'ya olabildiğince yakın olmaya çalışıyorum #dünyagünü" yazdı.

48 yaşındaki aktrist düzgün fiziğiyle dikkat çekerken, hayranlarından Gwyneth Paltrow'a binlerce beğeni ve iltifat yağdı. 

DÜNYA GÜNÜ NEDİR, NE ZAMAN? 

22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks zamanı yani 21 Mart'ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD’nin ilk 'Temiz Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştır.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor