Leyla ile Mecnun dizisine flaş transfer!

Yeni bölümleriyle ekranlara dönmeye hazırlanan Leyla ile Mecnun dizisinin kadrosuna genç oyuncu Sarp İkiler katıldı.

Leyla ile Mecnun dizisine flaş transfer!

2011 - 2013 yılları arası TRT 1'de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi geri dönüyor. Yeni bölümleri Exxen için çekilen dizinin oyuncu kadrosuna Deniz Işın'ın ardından Sarp İkiler dahil oldu. 

Son Yaz isimli dizide Arda karakterine hayat veren oyuncu, başarılı performansı ile dikkat çekmişti.

Aynı kadro ve aynı hikaye üzerinden sürdürülecek olan dizinin çekimlerinin 26 Haziran'da başlayacağı konuşuluyor. 

LEYLA İLE MECNUN NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Bu yaz aylarında sete çıkacak olan dizinin yeni sezonda seyirciyle buluşması planlanıyor. 

SARP İKİLER KİMDİR?

Sarp İkiler, 1997 yılında İstanbul doğdu. Üniversite eğitimini radyo ve televizyonculuk alanında sürdüren genç oyuncu, ilk kez 2019 yılında Hercai dizisinde kamera karşısına geçti ve dizide Caner rolünü canlandırdı.  2020’de Son Yaz dizisi kadrosunda yer aldı.

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİNİN KONUSU

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1'de 3 sezon yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leyla ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilimkurgu, durum komedisi ögeleri eklenmiştir.

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun'dan alırlar.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun'a durumu anlatır ve Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla'yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun'la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır. Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla'nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla'nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla'sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer'in kızı Leyla'ya aşık olur.

Kaynak: Haber Global

Dizi Haberleri