Eşi Şafak Mahmutyazcıoğlu'nu silahlı saldırıda kaybeden Ece Erken olay anını anlattı!

Gündem haberleri Magazin Haberleri bakırköy İstanbul 2022'de hayatını kaybeden ünlüler
Eşi Şafak Mahmutyazcıoğlu'nu silahlı saldırıda kaybeden Ece Erken olay anını anlattı!

Bakırköy'de yemek yediği balıkçıda uğradığı silahlı saldırı sonucu eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kaybeden ünlü sunucu Ece Erken olay gecesi olanları anlattı. Erken "Ne olur kocamın katilleri bulunsun. Kanı yerde kalmasın" dediği öğrenildi.

Bir dönem BJK yöneticiliği de yapan sunucu Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, şoförü ile birlikte yemek yerken Bakırköy'de silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna çok sayıda kurşun isabet eden Mahmutyazıcıoğlu, ağır yaralandı. Şüpheliler olay yerinden kaçarken Mahmutyazıcıoğlu ise hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Mahmutyazıcıoğlu, hayatını kaybetti.

2 KİŞİ YAKALANDI, 4 KİŞİ ARANIYOR

Olayın ardından bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, olaya karıştığı tespit edilen 6 şüphelinin kimliğini tespit edildi. Zanlılardan ikisi Organize Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Eşi Şafak Mahmutyazcıoğlu'nu silahlı saldırıda kaybeden Ece Erken olay anını anlattı! - Resim : 2

ECE ERKEN: KOCAMIN KANI YERDE KALMASIN

Ünlü sunucu Ece Erken, eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'yla en son konuşmasını anlattı. Erken "Gece konuştuk. Restorandayım Fikret Orman gitti. İki gazeteciyle oturuyoruz" dedi. Ben de tamam bir tanem dedim. 00.15, 00.28 arası çevrimiçi olmayınca biraz içerlerdim. Meğer saldırıya uğramış. Ne olur kocamın katilleri bulunsun. Kanı yerde kalmasın." dedi. 

Eşi Şafak Mahmutyazcıoğlu'nu silahlı saldırıda kaybeden Ece Erken olay anını anlattı! - Resim : 4

EMNİYET'TEN  YENİ AÇIKLAMA

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada olayın bazı detayları da ortaya çıktı. Suphi Malgaz emniyette bilgi sahibi olarak verdiği ifadede, gayrimenkul satışı nedeniyle Gökhan Karakan ile arasında 65 bin liralık alacak verecek meselesi yaşandığını belitti. Suphi Malgaz ifadesinde, Gökhan Karakan ile aralarında 1 milyon 480 bin liralık gayrimenkul satışı olduğu ve kendisinin aynı gayrimenkulü 1 milyon 600 bin liraya satması üzerine Gökhan Karakan'ın kendisinden 100 bin lira daha istediğini söyledi. Bunun üzerine aralarında yaşanan anlaşmazlık sonrası Karakan'ın kendisini, "O zaman ağabeylerimi gönderirim" dediğini kaydetti.

Hakkında gözaltı kararı bulunan kişilerden Seccad Yeşil'in de kendisini araştırdığını söyleyen Malgaz, kendisini Ali Yasak'ın (Drej Ali) yeğeni olarak tanıtan Kadir Yasak'ın çağırmasıyla Mahmutyazıcıoğlu ile kafeye gittiklerini söyledi. Yapılan görüşmede 65 bin liraya anlaştıklarını söyleyen Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu'nun kendisine yazılı bir belge olmadan parayı vermemesini söylediğini ifade etti. Bunun üzerine Seccad Yeşil'in Mahmutyazıcıoğlu'nu arayarak tartıştıklarını söyledi. Malgaz, Gökhan Karakan'ın da kendisini aradığını belirterek, Karakan'a parayı Mahmutyazıcıoğlu'ndan alması gerektiğini söylediğini ifade etti. Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu'nun dün öldüğünü öğrendiğini söyledi.

Öte yandan açıklamada, "Olaya ilişkin olay yeri Cunda Balık Restaurant isimli iş yerinden temin edilen güvenlik kameralarının yapılan incelemesinde Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğur Can Bilge isimli şahısların olay yerinde oldukları ve Kadir Yasak isimli şahsın ateşli silah kullanarak Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun Kasten Öldürülmesine ve Murat Bilmez isimli şahsın Kasten Yaralanması olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiştir" denildi.

Kaynak: Haber Global TV

İstanbul bakırköy magazin haberleri Gündem haberleri 2022'de hayatını kaybeden ünlüler