Efsane Türk filmi 'Devlerin Aşkı' dizi oluyor!

Dizi Haberleri
Efsane Türk filmi 'Devlerin Aşkı' dizi oluyor!

Gold Film, bomba bir dizi için hazırlıklara başladı. Yapım şirketi, Türk sinemasında önemli bir yere sahip olan 'Devlerin Aşkı' filmini 46 yıl sonra ekrana uyarlayacak.

Bu yaz FOX'a 'Senden Daha Güzel' dizisini çeken Gold Film, yeni sezon için de bomba bir dizi için hazırlıklara başladı. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın tv100’de yer alan köşe yazısında, Şirketin patronu Faruk Turgut, Yeşilçam'ın efsane filmi 'Devlerin Aşkı'nın haklarını projenin senaristi Bülent Oran'ın varislerinden satın aldı. 

Böylece Osman F. Seden'in 1976 yılında çektiği, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Savaş Başar'ın oyunculuğuyla hafızalardan silinmeyen 'Devlerin Aşkı' filmi 46 yıl sonra ekrana uyarlayacak.

Efsane Türk filmi 'Devlerin Aşkı' dizi oluyor! - Resim : 1

DEVLERİN AŞKI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zengin ve başarılı bir iş insanı Süreyya Bey’in rakipleri onu alt etmek için öldürme planları yapar. Ama Tarık isimli genç bir adam Süreyya Bey’in hayatını kurtarır. Süreyya Bey, Tarık'a gönül borcu hisseder ve yanında çalışması için onu ikna eder. Tarık çalışkanlığı sayesinde yükselir ve Süreyya'nın sağ kolu olur. Ama zengin iş insanı aşık olduğu kadının, yeni dostunun eski sevgilisi olduğundan habersizdir. Güzeller güzeli Türkan'ın aşkı, iki adamı birbirine düşürür...

Yönetmenliğini Osman F. Seden'in üstlendiği film yüzlerce senaryoya imza atmış Bülent Oran'ın kaleminden çıktı.

 

Kaynak: Diğer

Devlerin Aşkı filmi Türkan Şoray Kadir İnanır dizi haberleri