Cüneyt Arkın'ın ardından... Emel Sayın: "Meğer son konuşmamızmış"

Cüneyt Arkın Magazin Haberleri
Cüneyt Arkın'ın ardından... Emel Sayın: "Meğer son konuşmamızmış"

Usta sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatının ardından dostları Cüneyt Arkın'ı anlatıyor. Bu isimlerden birisi de usta oyuncunun rol arkadaşı ve dostu Emel Sayın.

Türk sinemasının efsanesi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Kaldırıldığı özel hastanede 85 yaşında hayata gözlerini yuman Arkın'ın ardından sanat camiası, sevenleri taziyelerini iletti.

Bir televizyon kanalının canlı yayınına telefonla bağlanan usta sanatçı Emel Sayın da rol arkadaşı ve dostu Cüneyt Arkın'la ilgili anılarını paylaştı. Gözyaşlarına hakim olamayan Emel Sayın şunları söyledi:

“Çok üzgünüm. Sevgili Cüneyt'i dost, arkadaş olarak çok seviyorum. Büyük bir değerimizi kaybettik.

Ben birkaç gün önce konuşmuştum kendisiyle, eşi Betül'le. Gülüp şakalaşmıştık. Onun için böyle birdenbire bizi bırakıp gideceğini aklıma getirmemiştim.”

Cüneyt Arkın'ın ardından... Emel Sayın: "Meğer son konuşmamızmış" - Resim : 1

"SON FİLMİMİ ONUNLA YAPTIM"

"Son filmimi onunla yapmıştım. Cüneyt çok kıymetliydi, çok değerli bir insandı.

Beyefendi, esprili, tatlı bir insandı. Memleketini, halkını çok severdi. Ben onun kötü bir yanına rastlamadım. Çok güzel bir insan tanıdım. Büyük bir kayıp.

1980 yılında Rüzgar filminde birlikte rol aldık. Hem yönetmendi hem baş rolü paylaşmıştık.

Kitabında, Emel beni sevmedi demiş. Şaka yaptın herhalde dedim, güldü. Seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun dedim. Güldük birlikte."

"BU SON KONUŞMAMIZMIŞ"

"Birkaç gün önce eşi Betül'le telefonda konuştum, sonra Cüneyt'le konuştuk. Çok keyiflilerdi. Birbirimize takıldık. Yine kitabında, bir sahne vardı, benim ona sopayla vurduğum. Onu kitabında yazmış Emel beni dövdü diye. Onu konuştuk. Niye böyle yazıyorsun dedim. Güldük. Çünkü bana ısrar eden oydu. Sonra başından kanlar gelince ben çok korkmuştum. Ama sahne çok güzel olmuştu. Bu son konuşmamız meğer..."

 

Kaynak: Haber Global

Emel Sayın Cüneyt Arkın magazin haberleri