Brezilyalı yıldızın trajik ölümü… Yağ aldırma ameliyatı hayatına mâl oldu!

Magazin Haberleri 2023 yılında hayatını kaybeden ünlüler Hayatını kaybetti
Brezilyalı yıldızın trajik ölümü… Yağ aldırma ameliyatı hayatına mâl oldu!

Brezilyalı ünlü televizyon yıldızı Luana Andrade, dizlerindeki yağları aldırmak için yattığı ameliyat masasına yattı. 29 yaşındaki ünlü isim ameliyat sırasında oluşan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybetti.

Brezilya'da ünlü televizyon yıldızı Luana Andrade, diz liposakşını ameliyatında yaşanan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybetti.

Ülkede influencer ve reality show yıldızı olarak büyük üne sahip yıldız, dizlerindeki yağları aldırmak için ameliyat masasına yatmıştı.

Hafta başında Sao Paola’daki Sao Luiz Hastanesi’nde ameliyata giren 29 yaşındaki ünlü ismin, ameliyat sırasında nefes alma güçlüğü çektiği ve kalp krizi geçirdiği bildirildi.

Brezilyalı yıldızın trajik ölümü… Yağ aldırma ameliyatı hayatına mâl oldu! - Resim : 1

Hastaneden yapılan açıklamada, Andrade'nin kriz geçirmesi üzerine ameliyata hemen son verildiği ancak kanın damar yolunu tıkaması nedeniyle genç kadının hayatını kaybettiği belirtildi.

Genç ismin resmi ölüm nedeni kayıtlara 'akciğer embolisi' olarak geçti.

Modellik de yapan ve kendi giyim markası bulunan Andrade’nin erkek arkadaşı João Haddad, Instagram mesajında "Hayatımın en büyük kabusunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.
Çift, geçen sene 'Power Couple Brasil 6' isimli çöpçatanlık yarışmasıyla televizyon dünyasında şöhret olmuştu.

Brezilyalı yıldızın trajik ölümü… Yağ aldırma ameliyatı hayatına mâl oldu! - Resim : 2

6 YILDIR BEYİN TÜMÖRÜYLE MÜCADELE EDEN ÜNLÜ İSİMDEN ACI HABER

2017 yılında beyin tümörü teşhisi konulan Avustralyalı şarkıcı ve oyuncu Johnny Ruffo, 35 yaşında hayatını kaybetti.

Acı haberi ailesine yakın kaynaklar duyurdu.

JOHNNY RUFFO KİMDİR?

Hastalığıyla gücü yettiğince mücadele eden Ruffo, Avustralya'da çok tanınan bir isimdi. Chris Hemswort'le birlikte oynadığı Home and Away dizisindeki Chris Harrington rolüyle ün salmış, adını dünyada da duyurmuştu.

Kariyerine müzikle başlasa da 2011 yılında katıldığı X Factor hayatında büyük değişimlere yol açtı. Yarışma sayesinde idol haline geldi ve Yıldızlarla Dans programında da yer aldı ve yarışı kazandı.

Ancak Ruffo'nun hayatı 2017 yılında konulan beyin tümörü teşhisiyle bir kez daha değişti. Profesyonel kariyerine ara vermek zorunda kaldı. 2 yıllık tedaviden sonra tümör küçülmeye b aşladı, semptomlar azaldı. Acank 2020'de hastalık yeniden ortaya çıktı.

2022'de verdiği bir röportajda hastalığının ölümcül bir aşamaya geldiğini, her şeyin kötüleştiğini açıkladı. Bu hastalığa ortalama 3 yıl ömür biçildiğini söyleyen Ruffo, "5 yıl geçti, ben zaten kazandım" demişti.

Son yıllarında kendisiyle benzer hastalıklarla mücadele edenlere yardım etmek için bir vakıf kurmuştu.

Ruffo'nun ölümünün ardından çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı.

Spice Girl'den Mel B, Ruffo'nun ailesine başsağlığı dileklerini iletenler arasındaydı. Danni Minogue ise "Sesi, gülümsemesi ve dans eden ayakları pek çok kişi tarafından özlenecek" diye yazdı.

Batı Avustralya'da Perth şehrinde doğan Ruffo, ünlü olmadan önce beton ustası olarak çalışıyordu. Birkaç tekli çıkararak müziğe adım atsa da ona başarıyı TV yarışmaları getirdi.

Kaynak: Haber Global TV