x

Haber Global

Berkay Şahin'den Arda Turan'a sert cevap: Bedeli neyse ödeyeceğim

Futbolcu Arda Turan'la davası sonuçlanan şarkıcı Berkay, karara itiraz edeceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Şahin paylaştığı videoda, "Davamın arkasındayım, bir üst mahkemeye başvuracağım. Bedeli neyse ödeyeceğim" dedi.

12.09.2019 - 11:27

A -

A +

Futbolcu Arda Turan, Berkay Şahin ile arasında yaşanan kavga ile ilişkin hakkında açılan davada kasten yaralama ve ruhsatsız silah bulundurma suçundan 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı, verilen hükmün açıklanması ise geri bırakıldı. Şarkıcı Şahin, kararın ardından hem yazılı açıklama yaptı hem de sosyal medya hesabın üzerinden karara itiraz edeceğini belirten bir video paylaştı.

'YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR'

Berkay Şahin karardan sonra şu açıklamayı yaptı:

"Bugün biten kamuoyu tarafından yakın takip edilen malum davamla ilgili yazılı açıklamamdır...

Öncelikle belirtmek istediğim bahse konu davada Sanık Arda Turan bana ve eşime karşı işlemiş olduğu, 'Kasten Yaralama, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, Ruhsatsız Silah Taşımak ve Cinsel Taciz' suçlarından yani 4 adet suçtan yargılanmış olup dosya kesinleşmemiştir, itiraz yolumuz açık olup tüm yasal haklarımızı kullanacağız. 

Sanık Arda Turan bu suçların 3'ünden hapis cezası almış, sadece eşime yönelik cinsel taciz suçundan yerel mahkemede beraat etmiştir. Beraat etme gerekçesi ise asla suçun oluşmaması değil delil yetersizliğidir, bir başka anlamı eşimin kulağına söylediği sözün bir başkası tarafından duyulmaması ve bu konuda herhangi bir kamera kaydının bulunmamasıdır. 

Verilen bu sonuç cezalarda hem bizim yönümüzden hem de sanık Arda Turan tarafından kesin olmayan itiraza tabi kararlardır. 

Bu sebeple; 3 suçtan ceza almış ve delil yetersizliği nedeni ile sadece şimdilik beraat etmiş bu şahsiyetin 'yavuz hırsız ev sahibini bastırır' döngüsüyle sevinç çığlıkları atarak beraat ettim demesi tarafımdan anlaşılamamıştır. 

Aslolan tabii ki ALLAH'ın adaletidir, ancak Türk Adaleti'nin de vermiş olduğu karara saygımız sonsuzdur…"

"GEREKENİ ALANA KADAR DA DURMAYACAĞIM"

Şahin, Instagram hesabından da açıklamada bulundu. Şahin, davasından vazgeçmeyeceğini şu sözlerle dile getirdi:

"Ben çok güvendiğim Türk adalet sistemine son kez sığınacağım! İki yıl sekiz ay ceza almış bir suçlu! Gerekeni alana kadar da durmayacağım ve bedeli her ne olursa ödeyeceğim! Aksi taktirde silahla hastane basanlar, ruhsatsız silah taşıyanlar, kahpece arkadan saldırıp burun kıranlar ve hastanede bağıra çağıra ben A.T bana bu ülkede bir şey olmaz diyenler bitmeyecektir! Çoğalacaktır! Sonu ölüm olsa vazgeçen şerefsizdir!"

Son Güncelleme : 12.09.2019 - 13:45
Sıradaki Haber Yükleniyor