Bella Hadid New York'taki Filistin'e destek yürüyüşüne katıldı: Filistin özgürlüğe kavuşana dek Özgür Filistin

İsrail'in Gazze saldırılarına karşı ABD'de Filistin'e desteğin bayraktarlığını, babaları Filistinli olan Amerikalı süper model kardeşler Gigi ve Bella Hadid üstlendi. "Filistin özgür olana kadar Özgür Filistin" sloganı binlerce beğeni aldı.

16.05.2021 21:42 | Son Güncelleme : 16.05.2021 21:49

ABD'de Demokrat Parti'nin sol kanadının güçlenmesinin de itkisiyle İsrail'in Gazze'de Hamas'a karşı başlattığı, ancak çok sayıda Filistinli sivilin canını aldığı saldırılara yönelik tepkiler geçmişe göre daha gür çıkarken, babaları Filistinli olan Amerikalı süper model kardeşler Gigi ve Bella Hadid de Filistin halkına desteğin bayraktarlığını üstlendi. 

Bella Hadid'in dün New York'ta düzenlenen Filistin yanlısı yürüyüşe başına Filistin direnişinin simgesi kefiye (puşi) sarmış, elinde Filistin bayrağı tutar ve zafer işareti yapar halde katılması, sosyal medyada gündem oluşturdu.

 

"BİZ ENDER BİR CİNSİZ"

"Filistin'e özgürlük" sloganları attığı yürüyüşten görüntüleri Instagram hesabına koyan Filistin kökenli süper model, 42 milyon takipçisiyle şu mesajı paylaştı:

Kalbimin hissetme şekli bu.. Hepsi tek bir yerde toplanmış bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz!

"Filistin özgür olana kadar Özgür Filistin! 

"İSRAİL KURULDU, MÜLTECİ OLDUK"

Bundan saatler önce de Filistinli büyükannesi-büyükbabasının düğün fotoğrafı ile babasının 7 kardeşi ve annesiyle çocukluk fotoğrafını yayımlayan Bella Hadid, "1948'de Filistin'deki evlerinden edildiler, sırasıyla Suriye, Lübnan ve Tunus'da sığınmacı haline geldiler" diye yazarak ekledi:

 

"TARİHİMİZİ SİLEMEZSİNİZ"

"Ailemi seviyorum, mirasımı seviyorum, Filistin'i seviyorum. Daha iyi bir ülke için umutlarını kalbimde tutmak için güçlü duracağım. Halkımız ve çevrelerindeki halklar için daha iyi bir dünya. Onlar asla bizim tarihimizi silemezler. Tarih, tarihtir."

Sıradaki Haber Yükleniyor