52 yaşındaki oyuncu İlker Aksum baba oluyor

Magazin Haberleri
52 yaşındaki oyuncu İlker Aksum baba oluyor

2023 haziran ayında Dilay Ekmekçioğlu ile nikah masasına oturan İlker Aksum baba oluyor.

Oyuncu İlker Aksum 19 Haziran'da Dilay Ekmekçioğlu ile evlendi. Önceki gün eşiyle bir alışveriş merkezinde görüntülenen Aksum, baba olacağını duyurdu.

52 yaşındaki oyuncu İlker Aksum baba oluyor - Resim : 1

"EŞİM 2 AYLIK HAMİLE"

Habertürk'ün aktardığına göre İlker Aksum, “Evlilik harika gidiyor. Dördüncü ayımızı doldurduk. Herkese evliliği tavsiye ediyorum. 52 yaşındayım. Evladımız olacak. Eşim iki aylık hamile” dedi.

Projelerinden de bahseden oyuncu, “Seneye hem film hem dizi var. Ortalığı kasıp kavuracağım” ifadelerini kullandı.

52 yaşındaki oyuncu İlker Aksum baba oluyor - Resim : 2

İLKER AKSUM KİMDİR?

30 Kasım 1971 tarihinde Isparta’da doğdu. İlkokulu, Etimesgut Şeker İlkokulu’nda, liseyi ise Mehmetçik Lisesi’nde okudu. 1989-1993 yıllar arasında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarından mezun oldu.

1994 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı ve ilk profesyonel rolü ise ‘’Hamlet’’ oyununda Ophelia karakteridir. Kadro açılmadığı için 1996’da İstanbul’a yerleşti. Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nda kısa bir süre çalıştıktan sonra “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm yer aldı. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanışarak, kısa süre içinde “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı oldu. 2006’da ilk sinema filmi olan, ‘’Küçük Kıyamet’’ ile 28. SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü elde etti. Ardından “Birimiz İkimiz İçin” adlı yarışma programını sundu. “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filmde ilk kez başrol oldu. 1998 yılında çekilen Akabinde, ‘’Yabancı Damat’’ dizisinde oynadığı ‘Ruşen’ rolüyle tanındı. ‘’Yabancı Damat’’dan sonra ise ‘’Kara Yılan’’ dizisinde işglaci Fransız komutanı canlandırdı.

Engin Günaydın, Binnur Kaya, Timuçin Esen, Olgun Şimşek ve Taylanlar ile çok yakın arkadaş olan İlker Aksum, 07 Ekim 2012 tarihinde yapılan 49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sunuculuğunu İclal Aydın ile birlikte üstlendi. ‘’Kötü Yol’’ ve ‘’20 Dakika’’ adlı dizilerde oynadı. Son olarak 8 Şubat 2013 tarihinde seyirciyle buluşan ‘’Mutlu Aile Defteri’’ filminde performans sergiledi.

İlker Aksum, kendisi gibi oyuncu Belgin Erdoğan ile 2008 yılında evlendi, Eylül 2012 tarihinde boşandı. Oyuncu, yaklaşık 5 yıldır Şeyma Şener ile birlikte.

Kaynak: Haber Global TV

İlker Aksum magazin haberleri