MasterChef Türkiye 94. Bölüm İzle - 19 Ekim 2021 Salı

MasterChef Türkiye 94. Bölüm İzle - 19 Ekim 2021 Salı

TV8'in popüler yarışma programı Masterchef'in merakla beklenen 94. bölümü 19 Ekim 2021 Salı günü yayınlandı. MasterChef Türkiye 94. Bölüm İzle.

MasterChef Türkiye adlı yarışma programının 94. bölümü 19 Ekim 2021 Salı günü tv8 ekranlarında yayınlandı.

Macera dolu yarışmanın sunuculuğunu ve jüriliğini şefler Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya Şef ve Danilo Zanna yapıyor.

MASTERCHEF 93. BÖLÜMDE NE OLDU?

MasterChef Türkiye 2021'in son bölümünde yeni bir kaptanlık oyunu heyecanı daha yaşandı. Tv8 ekranlarında 18 Ekim Pazartesi akşamı sevenleri ile buluşan MasterChef'te kırmızı ve mavi takım yarışmacıları haftanın kaptanı seçilebilmek için şeflerin karşısında hünerlerini sergiledi. Zorlu etabın ardından kaptanlık oyunu kazanan Hasan mavi takım kaptanı oldu ve kendine rakip olarak kırmızı takım kaptanlığına Mert’i seçti. Avantaj ödülünün verildiği kaptanlar düellosunu ise bu hafta Hasan kazandı.

MasterChef kaptanlık oyununda Danilo, Somer ve Mehmet Şef yarışmacılardan tulumba tatlısı yapmasını istedi. Bu tur için yarışmacılara verilen 40 dakikalık süre sonunda şefler yapılan tatlıların tadına baktı. Kaptanlık oyununda son altıya Dilara, Hasan, Tahsin, Ateş, Araz, Eren kaldı.

Finalde ise şefler verdikleri kararı duyurdu. Diğer yarışmacılardan daha başarılı tulumba tatlısını yapan Hasan mavi takımın kaptanı seçildi. Hasan kırmızı takımın kaptanlığına ise Mert’i seçti. Kaptanların belirlenmesinin ardından ise bu kez haftanın kırmızı ve mavi takımları yeniden kuruldu.

Hasan ve Mert takımları kurarken başarılı buldukları isimleri seçti. MasterChef'te bu hafta takımlar şöyle kuruldu;

MAVİ TAKIM: Hasan (kaptan), Sergen, Tahsin, Araz, Dilara, Safanur, Rabia

KIRMIZI TAKIM: Mert (kaptan), Eren, Emre, Burcu, Azize, Ateş, Pelin

Mavi takım kaptanı olan Hasan ve kırmızı takım kaptanı seçilen Mert bu kez kaptanlık düello oyununda karşı karşıya geldi. Büyük bir heyecana sahne olan düello oyununda şefler kaptanlardan 30 dakika içerisinde on tane kadınbudu köfte hazırlamalarını istedi.

Süre sonunda şefler hazırlanan köftelerin tadına bakarak aralarında değerlendirme yaptı. Varılan oy birliği ile MasterChef'te kaptanlar düellosunu kazanan yarışmacı Hasan oldu. Mavi takım kaptanı olan Hasan kaptanlar düellosunu kazanarak takımına avantaj sağladı.

MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI

1.Masterchef Safanur Bol

2.Masterchef Mert Yılmaz

3.Masterchef Eren Kaşıkçı

4.Masterchef Tahsin Küçük

5.Masterchef Hasan Biltekin

6.Masterchef Görkem Demiral - 29 Ağustos'ta elendi

7.Masterchef Burcu Önal

8.Masterchef Hamza Mercimek - 26 Eylül'de elendi

9. Masterchef Fatma Polat - 5 Eylül'de elendi

10.Masterchef Milhan Erdem - 17 Ekim'de elendi

11.Masterchef Dilara Başaran

12.Masterchef İbrahim Cingözler - 12 Eylül'de elendi

13.Masterchef Tunahan Ak - 19 Eylül'de elendi

14.Masterchef Şükrü Özsarı - 3 Ekim'de elendi

15. Masterchef Emre Büber

16. Masterchef Sergen Özen

17. Masterchef Araz Aknam

18. Masterchef Mustafa Ozan - 10 Ekim'de elendi

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.

MasterChef 94. Bölüm Full İzle

MasterChef Türkiye yarışma programının 18 Ekim'de tv8'de yayınlanan 94. bölümünü izleyebileceğiniz link.