Bülent Ersoy'a 1.5 milyon TL'lik asansörlü mezar iddiası... Bülent Ersoy ateş püskürdü: Ölmedim arkadaşlar!

Magazin Haberleri
Bülent Ersoy'a 1.5 milyon TL'lik asansörlü mezar iddiası... Bülent Ersoy ateş püskürdü: Ölmedim arkadaşlar!

Usta şarkıcı Bülent Ersoy, hakkında çıkan "Mezarın maliyeti yaklaşık 1.5 milyon TL tutar" haberlerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla öfke kustu. Diva, "Ölmedim arkadaşlar” diyerek iddialara tepki gösterdi.

Bülent Ersoy, geçen yıl vefat eden babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada yanında bulunan yakın dostu ve yardımcısına “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standartta sığmam ki” şeklinde soru sormuş, bunun üzerine Ersoy'un dostu Fevzi Siverek de “Sana daha büyük yapacağız” demişti.

Bülent Ersoy'a 1.5 milyon TL'lik asansörlü mezar iddiası... Bülent Ersoy ateş püskürdü: Ölmedim arkadaşlar! - Resim : 1

İkilinin bu diyalogu sosyal medyada yeniden gündeme gelince Ersoy’a, mezar başındaki bu sohbet hatırlatıldı. Muhabirlerin “Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusu üzerine Ersoy, "Sayın İçişleri Bakanı'ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” dedi ancak detay vermedi.

"HAYRANLARI ULAŞAMASIN DİYE MEZARINI DERİN YAPACAĞIZ!"

Al Sana Haber programına bağlanan Ersoy'un yardımcısı Fevzi Siverek, "Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye'de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır.

Malumunuz Bülent Ersoy'un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya bir rica da bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve 'gereğini yapacağını' söylemişler.

Bülent Ersoy'a 1.5 milyon TL'lik asansörlü mezar iddiası... Bülent Ersoy ateş püskürdü: Ölmedim arkadaşlar! - Resim : 2

Bülent Hanım’a Zincirlikuyu'dan bir mezar yeri ayarladım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce Hakk’ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’ u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum, hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.”

Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1.5 Milyon TL tutar” dedi.

ÇIKAN HABERLERE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Usta şarkıcı Bülent Ersoy sosyal medya hesabından hakkında çıkan haberlere "Ölmedim arkadaşlar" diyerek ateş püskürdü. Bülent Ersoy şunları yazdı:

“Yeni medya ve sosyal medya! Birileri konuşsun, birileri haber yapsın, sonra ‘kopyala yapıştır’ dijital medya, yazıyı çoğaltsın. Sevgili Babacığımın cenazesi sırasında söylemiş olduğum sözlerin videosu önce Instagram'da viral oldu, sonra bir röportajımda bu konu soruldu, en sonra da bugün ‘1.5 milyon TL bütçe ayırdı, Bülent Ersoy'un mezarı derin olacak, asansörle inilecek’ başlıklarına kadar geldi.

Ankara'daki röportajda sormuş olduğunuz gibi, yine bana sormanız gerekirken, hakkımda her açıklama yapan, yapabilen kişi ya da kişilerin bu 'abuk sabuk' sözleri medyada bu kadar büyük yer bulacak mı? Yaşayan bir insana 'Mezarı için 1.5 milyon TL bütçe ayırdı' başlıkları ‘basın özgürlüğü’ kapsamında mı? Bu başlıklar, haberler; mantığa ve haber etiğine uygun mu?

Bu arada, üstelik yetkili menajerim de Haluk Şentürk'tür. Her şeyi tolere etmek, sanatçı duruşuna göre davranmak, 'Hadi Ablalarıyım kırılmayayım, kırmayayım' demek, yaşadığımız bu devirde işe yaramıyormuş demek."

Kaynak: Haber Global

Bülent Ersoy Bülent Ersoy mezarlık Bülent Ersoy asansörlü mezarlık magazin haberleri