MasterChef Türkiye 91. Bölüm İzle - 14 Ekim 2021 Perşembe

MasterChef Türkiye 91. Bölüm İzle - 14 Ekim 2021 Perşembe

TV8'in popüler yarışma programı Masterchef'in merakla beklenen 91. bölümü 14 Ekim 2021 Perşembe günü yayınlandı. Yeni bölüm internete yüklendi. MasterChef Türkiye 91. Bölüm İzle.

MasterChef Türkiye adlı yarışma programının 91. bölümü 14 Ekim 2021 Perşembe günü tv8 ekranlarında yayınlandı.

Macera dolu yarışmanın sunuculuğunu ve jüriliğini şefler Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya Şef ve Danilo Zanna yapıyor.

MASTERCHEF 90. BÖLÜMDE NE OLDU?

Şefler, 2. dokunulmazlık için 'döner tarifleri' konseptini belirledi. Yarışmacılardan pilav üstü döner, iskender, et döner dürüm ve tombik döner hazırlamaları istendi. Yarışmacılar en iyi dönerleri hazırlamak için, mutfağa girdi. Hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şeflerin verdiği karara göre, kırmızı takım 5-0 üstünlükle dokunulmazlığı kazandı. Böylece Masterchef 2021'de ilk defa bir takım tüm oyunları kazandı.

Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Yarışmacılardan, dondurucuda kalan malzemeleri kullanarak yaratıcı bir tabak hazırlamaları istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Emre oldu. Emre, 4. eleme adayı olarak Pelin'in ismini söyledi. Mavi takımın kendi aralarında yaptıkları oylamadan sonra, 5. eleme adayı Burcu olarak belirlendi.

MASTERCHEF 2021 YARIŞMACILARI

1.Masterchef Safanur Bol

2.Masterchef Mert Yılmaz

3.Masterchef Eren Kaşıkçı

4.Masterchef Tahsin Küçük

5.Masterchef Hasan Biltekin

6.Masterchef Görkem Demiral - 29 Ağustos'ta elendi

7.Masterchef Burcu Önal

8.Masterchef Hamza Mercimek - 26 Eylül'de elendi

9. Masterchef Fatma Polat - 5 Eylül'de elendi

10.Masterchef Milhan Erdem

11.Masterchef Dilara Başaran

12.Masterchef İbrahim Cingözler - 12 Eylül'de elendi

13.Masterchef Tunahan Ak - 19 Eylül'de elendi

14.Masterchef Şükrü Özsarı - 3 Ekim'de elendi

15. Masterchef Emre Büber

16. Masterchef Sergen Özen

17. Masterchef Araz Aknam

18. Masterchef Mustafa Ozan - 10 Ekim'de elendi

MASTERCHEF 2021 FİNAL TURU FORMATI

MasterChef 2021’de final turu ilk bölümde Somer Sivrioğlu şef, yeni sezon formatını açıkladı. Somer Şef, geçen sezon iki gruba ayrılan yarışmacıların, bu sezon üç gruba ayrıldığını söyledi. Her hafta, bu gruplardaki yarışmacılar, her gün iki tur sonunda ana kadroya kalmak için mücadele edecek. İlk turda klasik bir yemek, ikinci turda ise yaratıcı bir yemek yapılacak. İlk turda başarılı en az altı yarışmacı, sonraki turda yaratıcı yemek yaparak mücadele edecek. Günün sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan yarışmacı, ana kadroya girmeyi başaracak. Böylece, üzerinde ismi yazılı önlüğü giymeye hak kazanacak. Sonraki günlerde rakiplerini yukarıdan izleme şansına erişecek.

MasterChef 91. Bölüm Full İzle

MasterChef Türkiye yarışma programının 14 Ekim'de tv8'de yayınlanan 91. bölümünü izleyebileceğiniz link.

MasterChef 91. Bölüm Fragmanı İzle

MasterChef Türkiye