Ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti

2022'de hayatını kaybeden ünlüler
Ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti

Kolpaçino ve Acı Hayat gibi sevilen yapımlarda rol alan Hüseyin Elmalıpınar, Şişli'de kalp krizi geçirdi. 1971 doğumlu Elmalıpınar, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Bu zamana kadar yer aldığı birçok dizi ve film projesindeki başarılarıyla adında söz ettiren 51 yaşındaki sevilen oyuncu Hüseyin Elmalıpınar, Şişli Feriköy mahallesinde yürürken kalp krizi geçirdi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan 51 yaşındaki oyuncu, saat 12.00'de hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti - Resim : 1

HÜSEYİN ELMALIPINAR KİMDİR?

Hüseyin Elmalıpınar 23 Mart 1971 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir.
İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamlayan oyuncu, sahnenin alaylı oyuncularındandır.

Tiyatroya Ankara Ekin Tiyatrosu'nda başladı. İlk olarak Çiçek Taksi dizisi ile ekranlarda izlediğimiz oyuncu 2007 yılında yayınlanan Kutsal Damacana filminde ufak bir rol almasına rağmen unutulmayacak bir repliğe imza atarak akıllarda kalmıştır.

2009 yılında Kolpaçino filminde, Hüseyin adındaki bir kabadayıyı oynamıştır.

2005-2007 yılları arasında yayınlanan Acı Hayat dizisinde, önce "Terzi"nin, daha sonra "Mehmet Kosovalı"nın sağ kolu olan "Numan" karakterini canlandırmanın yanı sıra birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Kaynak: DHA

2022'de hayatını kaybeden ünlüler Hüseyin Elmalıpınar Hüseyin Elmalıpınar kimdir Hüseyin Elmalıpınar vefat etti Hüseyin Elmalıpınar neden vefat etti Hüseyin Elmalıpınar kalp krizi kalp krizi