Natalie Portman'ın kasları gerçek mi? 'Efekt var ama...'

Web Özel
Natalie Portman'ın kasları gerçek mi? 'Efekt var ama...'
Fotoğraf: Marvel

Ünlü aktris Natalie Portman'ın rol aldığı 'Thor: Love and Thunder' filmi yakında gösterime giriyor. Ancak filmden önce Portman'ın kasları büyük bir tartışma başlattı. Kimileri Portman'ın kaslı kollarının görsel efekt ürünü olduğunu, kimileri de gerçek olduğunu iddia ediyor.

23 Haziran'da galası yapılan Marvel evreninin yeni filmi Thor: Love and Thunder (Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü), daha gösterime girmeden sosyal medya platformu Twitter'ı ikiye böldü. Kullanıcılar paylaştıkları tweetlerde, filmin başrolü Amerikalı-İsrailli ünlü aktris Natalie Portman'ın kollarının CGI (bilgisayarda yaratılmış görsel efekt) teknolojisi ile kaslı hale getirildiğini iddia ettiler.

Portman, filmde Avustralyalı aktör Chrish Hemsworth'un canlandırdığı İskandinav tanrısı Thor ile aynı özelliklere sahip Jane Foster rolünü oynuyor. Filmdeki aşırı kaslı görüntüsü ile dikkat çeken Natalie Portman, bu görüntü için oldukça ağır bir diyet ve egzersiz programı uyguladığını açıklamıştı.

Ancak Portman'ın sosyal medyada viral olan bir görüntüsü, "Portman'ın kasları CGI ile yapıldı" iddialarını güçlendirdi. Bir kamera arkası görüntüsünde Portman'ın kaslarının üzerinde CGI işaretlemelerinin yapıldığı görülüyor.

10 AYLIK SIKI DİYET VE EGZERSİZ 

Twitter'da bazı kullanıcılar bu kamera arkası görüntülerinin CGI teknolojisi kullanımına kanıt olduğunu ileri sürerken bazıları Portman'ın kol kaslarının kendisine ait olduğunu ileri sürüyor. Basında yer alan bilgilere göre Portman, 10 ay boyunca eğitmen Naomi Pendergast gözetiminde bu kaslı görünüme sahip olmak için çalıştı. Portman, bu sürede bol protein odaklı sıkı bir diyet ile ağır egzersizler yaptı. 

Bu diyet ve egzersizlerin asıl amacı ise filmde Chris Hemsworth ile Natalie Portman arasındaki boy farkını kapatmaktı. Avustralyalı aktör Chris Hemsworth 90, Natalie Portman'ın 50 kilo. Hemsworth'un göğüs çevresi 120 cm iken Portman'ın göğüs çevresi de 91 cm. 

'KOLLAR GERÇEK, EFEKT BOY FARKINI KAPATMAK İÇİN KULLANILDI...'

Marvel'in Yönetim Kurulu Başkanı Kevin Feige, Portman'ın kasları için CGI kullanıldığı iddiasını şiddetle reddederken kasların tamamen doğal olduğunu söyledi. Filmde CGI teknolojisi kullanıldığını itiraf eden Feige, teknolojinin kaslar için değil Portman ile Hemsworth arasındaki boy farkını kapatmak için kullanıldığını ifade etti. 1 metre 90 cm boyundaki Hempsworth, 1,60 boyundaki Portman'dan yaklaşık 30 cm daha uzun. Bu yüzden sadece kolları kalınlaştırmak yeterli olmadı. 

Feige açıklamasında şunları söyledi: "Yönetmen Taika Waititi, boy farkı sorununu çözmek için CGI teknolojisini kullandı. Portman ile Hemsworth'un boylarını eşitlemeye çalıştı. Bu sorun için kullanılan tek şey CGI da değildi. Portman, büyük boy farkı oluşmaması için çekimleri birden fazla takoz kullanarak tamamladı." 

Natalie Portman'ın kasları gerçek mi? 'Efekt var ama...' - Resim : 1
Portman, Jane Foster rolü için egzersiz yapmadan önce böyle görünüyordu. Fotoğraf: Shutterstock

Portman'ın kendisi için hazırlanmış takozlar üzerinde yürüdüğünü belirtten Feige, bu takozların film boyunca farklı setlerde de kullanıldığını ifade etti. 

Galası 23 Haziran'da yapılan Thor serisinin yeni filmi 'Thor: Love and Thunder'ın Türkiye'de 8 Temmuz'da gösterime girmesi planlanıyor. Başrolde oynayan 41 yaşındaki Natalie Portman, 1994 yapımı Leon filmindeki Mathilda rolü ile beyaz perdede ilk defa boy göstermiş ve adından oldukça söz ettirmişti. Aktris, Star Wars serisi, V for Vendetta ve Siyah Kuğu gibi önemli yapımlarda da yer aldı.

Natalie Portman'ın kasları gerçek mi? 'Efekt var ama...' - Resim : 2
Thor: Love and Thunder filminde Portman ile Hemsworth'un boy farkını kapatmak için CGI teknolojisi kullanıldı. Fotoğraf: Marvel

39 yaşındaki aktör Chris Hemsworth ise Marvel'in Thor ve Avengers serisi ile adını duyurdu. Aktör ayrıca, bir başka Marvel yapımı olan ve Disney +'da yayınlanan Loki dizisinde de rol alıyor. 

* Bu yazının bir bölümü Comicyears'da yer alan "Natalie Portman Used CGI for Thor: Love and Thunder" isimli makaleden alınmıştır.

Ek Kaynaklar: Marvel, Disney +

Kaynak: Web Özel

Natalie Portman Chris Hemsworth Thor Thor: Love and Thunder CGI Marvel Disney