x

Haber Global

Koronavirüs dayanışması: "One World: Together at Home" özel programı 18 Nisan'da

Yıldız isimler, salgının başladığı günden bu yana yapılan en büyük dayanışma ve bağış organizasyonu One World: Together at Home'da buluşuyor. Özel program, 18 Nisan'da ABD'nin en büyük kanalları ve pek çok mecradan canlı yayınlanacak.

07.04.2020 - 11:43

A -

A +

Salgının başladığı ilk günlerden beri müzisyenler, TV ve sinema yıldızları, tiyatrocular, orkestralar ve pek çok kültür-sanat organizasyonu, ölenler, muhtaç durumda kalanlar ve özellikle sağlık çalışanlarıyla dayanışma adına bireysel olarak ve küçük çaplı etkinliklerle gönüllerini açıyor, yardım topluyor. 

Şimdi bunlardan çok daha organize olanı ve büyüğü yolda.

Yıldız isimler, One World: Together at Home adı altında özel bir TV programında buluşuyor. 

Program, 18 Nisan akşamı ABD'nin en büyük kanalları ABC, NBC ve CBS'in yanı sıra 180'i aşkın ülkede çeşitli TV kanalları, dijital mecralar ve internet üzerinden canlı yayınlanacak.


ABD'nin en popüler şov programlarının yapımcılarından Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon ve Stephen Colbert'in sunacağı iki saatlik One World: Together at Home özel programına Paul McCartney'den Lady Gaga'ya, Elton John'dan Stevie Wonder'a, Keith Urban'dan Andrea Bocelli'ye, Idris Elba'dan David Beckham'a, Billie Eilish'den Eddie Vedder'e, Alanis Morissette'den Chris Martin'e çok sayıda yıldız isim katılacak. 

Uzmanların da katılımıyla seyircinin koronavirüse karşı bilinçlendirmesinin de amaçlandığı programda toplanacak bağışlar, tüm dünyada sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla oluşturulmuş COVID-19 Solidarity Response Fund ile zor durumdakilere yemek, barınak ve sağlık hizmeti sağlayan yerel yönetimlere aktarılacak...

Sıradaki Haber Yükleniyor