Kevin Spacey hakkında yeni dava girişimi: Tecavüz, darp, sarkıntılık ve istismarla suçlanıyor

Kevin Spacey hakkında yeni dava girişimi: Tecavüz, darp, sarkıntılık ve istismarla suçlanıyor

Aktör Anthony Rapp ile kimliği açıklanmayan bir kişi, ABD'li oyuncu Kevin Spacey hakkında cinsel saldırı, tecavüz ve istismar suçlamalarıyla mahkemeye başvurdu. Dava dilekçesinde Spacey'den sübyancı olarak bahsediliyor...

ABD'li aktör Kevin Spacey hakkındaki iddiaları ilk kez Ekim 2017'de dile getiren oyuncu Anthony Rapp, şimdi de New York'ta mahkemeye başvurdu. 

Rapp ve dava dilekçesinde ismi gizlenip sadece C.D. harfleriyle anılan davacının Spacey hakkındaki iddiaları dikkate değer. 

Dilekçede aktörden "O tam bir sübyancı," sözleriyle bahsediliyor. 

80'li yılların başlarında 12 yaşındayken aktörden oyunculuk dersleri almaya başladığını anlatan C.D., Spacey'nin cinsel istismarının 2 yıl sonra başladığını, aktörün kendisine ve 18 yaşın altındaki başka çocuklara tecavüz ettiğini iddia ediyor. 

Dilekçede o zaman çocuk oyuncu olarak çeşitli yapımlarda yer alan Anthony Rapp'in (altta) suçlamaları da yer alıyor. 

Buna göre Kevin Spacey, New York'taki evinde 1986 yılında verdiği bir parti sonrasında o zaman 14 yaşında olan Rapp'le baş başa kalmış. Rapp uyurken Spacey ona sarkıntılıkta bulunmuş, Rapp de önce banyoya kaçmış, ardından da evi terk etmiş. 

Anthony Rapp, bu iddiasını ilk kez dile getirdiğinde Spacey olayı hatırlamadığını söylemiş, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Eğer böyle davranmışsam ona ciddi bir özür borçluyum. Bu sarhoşluğun etkisiyle yapılan yakışıksız bir davranış olmalı. Bunca yıl bu duyguları içinde taşıdığı için üzgünüm," yazmıştı.

Bu iddiaların ortaya atılmasından bu yana neredeyse hiç ortalıklarda görünmeyen Kevin Spacey, hakkındaki suçlamaları reddediyor...