'Frida' Kadın Oyunları Festivali'nde yeniden can bulacak

Türkiye'de ilk kez Bilkent Center'ın ev sahipliğinde ve Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) iş birliği ile düzenlenen Kadın Oyunları Festivali'nde 'Frida' oyunu sahnelenecek.

18.02.2021 16:29

Ulusal ve uluslararası birçok sanat projesini gerçekleştirmiş Bilkent Center’ın ev sahipliğinde Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) iş birliği ile Bilkent Sahne AST’ta başlayacak olan Kadın Oyunları Festivali, Frida oyunu ile 4 Mart’ta perdelerini açıyor. 

Meksikalı dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun hayat hikayesini tiyatro sahnesine taşıyan Frida oyununun başrolünde genç ve başarılı oyuncu Elif Arman yer alıyor. Emre Tandoğan’ın yönettiği, Beliz Güçbilmez’in yazdığı oyun, ünlü ressamın kendine sorduğu sorulara verdiği yanıtlarla varoluş mücadelesini anlatıyor. 

BOŞ KOLTUKLARIN GELİRİ BAĞIŞLANACAK

Festival boyunca sosyal mesafe kuralları gereği boş bırakılan koltuklara, toplumsal farkındalık yaratılması amacıyla erkek şiddeti sonucunda yaşamını yitirmiş kadınların fotoğrafları yerleştirilecek. Bu koltukların satışından elde edilen gelir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Mor Çatı sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacak. 

BİLKENT SAHNE AST FESTİVAL PROGRAMI

4 Mart Frida,

9 Mart Dansöz,

10 Mart Evin Kokusu,

11 Mart Bernarda.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor