İsteyerek koronavirüse yakalanmıştı! Ünlü şarkıcı Horka hayatını kaybetti

koronavirüs
İsteyerek koronavirüse yakalanmıştı! Ünlü şarkıcı Horka hayatını kaybetti

Çek Cumhuriyeti'nde aşıyı reddeden ve kısıtlama engeline takılmamak için kendisine virüs bulaştıran ünlü şarkıcı Hana Horka hayatını kaybetti.

Çek Cumhuriyeti'de 57 yaşındaki şarkıcı Hana Horka, hayatını kaybetti. Horka, bilerek koronavirüse yakalanarak bazı kısıtlamalardan muaf olmaya çalışıyordu.

KENDİSİNİ KORUMAYIP HASTALANDI

Horka'nın oğlu Jan Rek, BBC'ye verdiği demeçte, annesinin aşısız olduğunu, babası ve kendisinin koronavirüse yakalandığı dönemde kendisini korumayıp, hastalandığını söyledi.

AŞIYI REDDETTİ

Rek, babasının ve kendisinin aşılarını yaptırdığına işaret ederek ancak annesinin, aşıyı reddettiğini ve testleri pozitif çıkmasına rağmen izole olmadığını belirtti.

Horka, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından bir süre sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iyileştiğini belirtse de dün yaşamını yitirdi.

AŞI YAPTIRMA YA DA VİRÜSÜ ATLATMA ŞARTI

Ülkenin ünlü müzik gruplarından biri olan Asonance'in solisti olan Horka, paylaşımında, "Şimdi tiyatro, sauna, konser olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Çekya'da sinemalar, barlar ve kafeler de dahil olmak üzere çok sayıda mekana giriş hakkı kazanmak için aşı yaptırmak veya yakın zamanda salgını atlatmış olmak gerekiyor.

 

Çek Cumhuriyeti Çekya koronavirüs Hana Horka ölüm