Zonguldak'tan korkunç görüntü: Evin çatısı böyle uçtu!

Zonguldak Sel Felaketi Gündem haberleri

Zonguldak'taki şiddetli fırtınada bir evin çatısı böyle uçtu. Yaşanan anlar birçok sosyal medya hesabında paylaşıldı.

Zonguldak'ta etkisini artıran kuvvetli rüzgar akşam saatlerinde daha yoğun olarak sürdü.

Zonguldak’ın çeşitli ilçelerinde devam eden sert rüzgar, ve fırtına vatandaşlara zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

Yetkililer, rüzgar ve yağışın sabah saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini belirterek, vatandaşlardan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmalarını istedi.

ŞİDDETLİ RÜZGARDAN EVİN ÇATISI UÇTU!

Zonguldak'taki şiddetli fırtınada bir evin çatısının havaya uçtuğu görüldü. Yaşanan anlar sosyal medyada gündem oldu.

ZONGULDAK'TA BATAN GEMİDE SON DURUM

Zonguldak'ta pazar günü akşam saatlerinde, fırtına nedeniyle sığındığı limandan ayrıldıktan sonra irtibatın kesildiği Kafkametler adlı yük gemisinin battığı açıklandı.

Gemide bulunan 12 kişilik mürettabattan 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı. 

Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Karaya oturan ve iletişimin kesildiği KAFKAMETLER gemisinde görevli bir denizcimizin naaşı kurtarma ekiplerince Ereğli sahilde bulunmuştur. Batan gemideki diğer denizcilerimizi arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Denizcimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Başımız sağ olsun.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde mendireğe çarparak batan gemideki mürettebata yönelik arama kurtarma çalışması yapılıyor.

Kent genelinde etkisini sürdüren fırtına ve sağanağın hafiflemesiyle, dün sabah saatlerinde batan "Kafkametler" adlı kuru yük gemisinin 12 kişilik Türk mürettebatın bulunması için havadan, denizden ve karadan arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti, AFAD ekipleri, dalgıçlar, jandarma ve polis ekiplerinin katıldığı faaliyetlere 1 helikopter, 1 uçak ve 2 bot eşlik ediyor.

Şu ana kadar 1 denizcinin cansız bedenine ulaşılan çalışmalar çok yönlü sürdürülüyor.

Öte yandan dün sabah aynı limanda fırtınanın etkisiyle ikiye bölünerek kıyıya vuran Kamerun Bayraklı geminin 13 personelinin itfaiye ekiplerince tahliye edilmesi güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Bu arada belediye ekipleri, fırtına ve sağanaktan etkilenen ilçe merkezinde ve sahilde temizlik çalışması yapıyor. İş yerleri zarar gören vatandaşlar da kendi imkanlarıyla dükkanlarında su tahliyesi ve temizlik işlemlerini yürütüyor.

 

Kaynak: Haber Global