Zonguldak'ta Alaplı-Ereğli yolunda heyelan anı kamerada

Zonguldak heyelan Gündem haberleri

Zonguldak’ta etkili olan sağanak nedeniyle Alaplı ile Ereğli ilçeleri arasındaki yolda heyelan meydana geldi. O anlar kameralara yansıdı.

Zonguldak’ta etkili olan sağanak nedeniyle Alaplı ile Ereğli ilçeleri arasındaki yola, sabah saatlerinde birkaç kaya parçası düştü.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yolu trafiğe kapatarak önlem aldı.

Bir süre sonra trafiğe kapatılan bölgede heyelan oldu. Ekiplerin erken önlemi sayesinde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Yolun Ereğli istikameti kayan toprak, ağaç ve kaya parçalarıyla kapandı. Yolda temizlik çalışması başlatılırken, heyelan anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Ereğli- Alaplı ilçesi yolunda meydana gelen heyelan ile ilişkin Vali Hacıbektaşoğlu, “Sabah saatlerinde Ereğli-Alaplı arasında bir heyelan meydana geldi. Onu ekiplerimiz temizlemişti. Aynı bölgede tekrar heyelan oldu. Alaplı- Ereğli arası çift yönlü trafiğe kapandı. Trafik alternatif güzergahlardan sağlandı. Daha sonra Ereğli Alaplı arası tek yönlü trafiğe açıldı. Ekiplerimiz sahada, geçmişte heyelan olan ve heyelan riski bulunan bölgeler sürekli inceleniyor” diye konuştu.

VALİLİK: TRAFİK AKIŞI TEK ŞERİTTEN SAĞLANIYOR

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada ise, "Alaplı - Kdz Ereğli yolu plajlar mevkiinde yola kaya parçalarının düşmesi ve toprak kaymasının devam etmesi nedeni ile kapanan Alaplı-Kdz. Ereğli yolunda an itibarıyla; tek şeritten çift yönlü olarak trafik akışı sağlanmaktadır."

HASTANE YOLU DA ÇÖKMÜŞTÜ

Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen ile birlikte Uzun Mehmet Göğüs Hastalıkları Hastanesi önünde çöken yolun olduğu bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu, “Mithatpaşa Mahallesi Hayribey Sokak’ta hastaneye giden yolda istinat duvarında çökme oldu. Hemen tedbir alındı. Sürücüler alternatif yollara yönlendirildi. Şu anda müdahale ediliyor. Öncelikle yağmur yağışı devam ediyor bu duvarın yıkıldığı bölgede, suyun o bölgeye akışını engelledi belediye ekiplerimiz, şu anda da çalışmalara devam ediyor. Şehrimizde fırtına yok ancak yağış devam ediyor” dedi.

Gündem haberleri...

Kaynak: DHA