Yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Resimdeki gizli şemsiyeyi sadece dâhiler 8 saniyede buluyor

Yaşam Haberleri Zeka bulmacası Zeka testi
Yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Resimdeki gizli şemsiyeyi sadece dâhiler 8 saniyede buluyor

Yine bir zeka bulmacası ile karşınızdayız. Zeka testi olarak işlev gören bu görsellerde doğru yanıta ulaşma hızınız IQ seviyenizi ortaya koyuyor. Resimdeki gizli şemsiyeyi 8 saniyede yalnızca yüksek IQ'su olanlar buluyor.

Zeka bulmacası olarak karşımıza çıkan görsellerde amaç resimdeki gizli detayı ortaya çıkarmamızdır. Bu resimde bir şemsiye gizli. Gizli şemsiyeyi bulmak için ise 8 saniyeniz var. 

Yalnızca yüksek IQ'su olanlar resimdeki gizli şemsiyeyi 8 saniyede buluyor. 

Yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Resimdeki gizli şemsiyeyi sadece dâhiler 8 saniyede buluyor - Resim : 1

IQ ölçen bir zeka testi olan bu görselde doğru yanıta ulaşmak için ipuçlarını bulmanız gerek. Göz önünde olan ipuçları sizi doğru yanıta ulaştıracaktır. Mantığınızı dinleyerek bu keyifli zeka testini başarıyla geçtiyseniz tebrikler. Bu sizin yüksek IQ'lu olduğunuzu gösteriyor.

Eğer resimdeki gizli şemsiyeyi 8 saniyede bulamadıysanız o halde merak etmeyin. Sorumuzun doğru yanıtı haberin devamında sizleri bekliyor. 

Kafa karıştırıcı bir zeka bulmacası olan bu testte doğru yanıta ulaşmak için kalıpların dışında düşünebilmeniz gerekiyor. Farklı bir mantık yürüterek normal şartlarda göz önünde olmayan yanıta kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gözlem ve problem çözüme yeteneklerinizi test edebileceğiniz bu görsellerde yalnızca yüksek IQ'su olanlar doğru yanıta ulaşmayı başarıyor. 

8 saniyede gizli şemsiyeyi bulamayanlar için doğru yanıt aşağıda...

 İŞTE ZEKA BULMACASININ YANITI

Bir zeka bulmacası olan bu testte bisiklet süren kız ve köpeğini görmekteyiz. Resimde ayrıca saklanmış bir şemsiye var. Eğer 8 saniyede gizli şemsiyeyi bulamadıysanız işte zeka bulmacasının doğru yanıtı:

Yüksek IQ turnusolü zeka bulmacası: Resimdeki gizli şemsiyeyi sadece dâhiler 8 saniyede buluyor - Resim : 5