Tepki de var destekleyen de! 'Asgari ücretliler ölsün' diyen adam sosyal medyada gündem oldu

Gündem haberleri Asgari ücret Ekonomi haberleri Zam
Tepki de var destekleyen de! 'Asgari ücretliler ölsün' diyen adam sosyal medyada gündem oldu

Youtube'da yayınlanan bir sokak röportajında Aydın'da yaşayan adamın sözleri olay gündem oldu. Ekonominin iyi olduğunu savunan yaşlı adam “Asgari ücretliler ölsün, dünya nüfusu çok fazla” dedi. Yaşlı adamın sözlerini sosyal medyada destekleyen de oldu tepki veren de.

Youtube’da “Sokak Kedisi” isimli hesaptan yapılan video paylaşımında, Aydın'da vatandaşlara ekonomideki son durum hakkında neler düşündükleri soruldu. Yapılan röportajlardan birinde yaşlı bir adamın verdiği yanıtlar ise, gündem yarattı.

"ASGARİ ÜCRETLİLER ÖLSÜN, DÜNYA NÜFUSU ÇOK FAZLA”

Makine mühendisi olduğunu söyleyen emekli bir adam, ekonominin iyi olduğunu söyleyerek şunları söyledi:

"Ben şu anda ekonomiyi iyi olarak görüyorum. Parası olan adam her zaman kazanır. Benim param var. Emekli maaşım var, kira gelirim var. Makine mühendisi olarak çalışıyorum. Aynı zamanda da Didim'de şantiye şefliği yapıyorum. Ekonominin iyi olmasının sebebi, parası olmayan adamın yaşam hakkı bile yok. Parası olan yaşasın, parası olmayan ölsün. Prensip bu. Ekonomi şöyle iyi, parası olan adam yaşar. Dünya nüfusu o kadar çok ki.

Amerikalı bir profesöre göre dünya nüfusunda 2 milyar insan fazla bile. Mesela akaryakıt fiyatları yükseldikçe arabaya binen azalacak. Parası olan için hayat bayram olacak. parası olmayan adam ölsün zaten. Yaşayan insan sayısı azalırsa hava daha temiz olacak. "

 

Kaynak: Haber Global

youtube asgari ücretliler ölsün Gündem haberleri